pá 3.4.2009 | Lukáš Souček

Deváťákům se vstup do finálového turnaje nevydařil

Již od úvodního vhazování bylo vidět, kdo je na ledě jasným favoritem. Domácí Vítkovice neponechaly nic náhodě a již ve čtvrté minutě vedly o dvě branky. Takový stav vydržel až do konce prvního dějství, ovšem za neustálého tlaku vítkovických hráčů. Ti prolomili „střeleckou smůlu“ ve druhé třetině, kdy Východočechům nastříleli šest branek! O jedinou branku Hradce se zasloužil Michal Procházka, a tak byl po třiceti minutách hry stav 8:1. O vítězi utkání bylo už rozhodnuto, zbývalo vyřešit pouze tajenku, zda se Vítkovicím podaří vstřelit „desítku“. To se nakonec nestalo. Domácí celek už neměl po gólech takový hlad a Hradečtí se dokázali alespoň v posledních patnácti minutách trochu vzpamatovat. Gólu jsme se tak ve třetí třetině nedočkali. Důležitý zápas čeká hradecké mladíky v sobotu ráno v 8:30. To se v přímém souboji s Olomoucí utkají o případný postup do semifinále. Průběh utkání budete moci sledovat v ONLINE přenosu.

Domácí tým Vítkovic předvedl velmi rychlý nástup do zápasu. Hned ve třicáté vteřině poslal Nathen Walker kotouč před bránu, kde stál nikým nehlídaný Erik Němec a střelou z první otevřel skóre utkání. O tři minuty později hrály Vítkovice přesilovou hru. Josef Zuzaník našel u levé tyčky Pavelkovy brány úplně volného Erika Němce, který se zasloužil o další přesný zásah do hradecké sítě. Další velkou šanci měl Jan Čavoj, když byl opět v předbrankovém prostoru nikým nehlídaný. Tentokrát ho však Pavelka vychytal. Hradečtí poprvé zahrozili až v deváté minutě. Filip Navrátil napřáhl na modré čáře a tvrdou ranou prověřil Michaela Ďuriše. Před brankou se poté strhla mela, ve které si Hradec vynutil faul. V následné přesilové hře ovšem musel brankář domácího celku zasahovat pouze jednou. V poslední minutě první třetiny se do pěkné samostatné akce pustil Nathen Walker, ale ztroskotal na pozorném Jaroslavu Pavelkovi.

Ve druhé třetině Vítkovicím stačilo znovu pouhých třicet vteřin na skórování. Nedůraznou hradeckou obranu potrestal individuální akcí a přesným zakončením Nathen Walker. Proti jeho střele švihem neměl šanci ani brankář Pavelka. V čase 17:23 dostali hosté výhodu přesilové hry a poprvé výrazně domácí obraně zamotali hlavu. V největší šanci se ocitl Pavel Glos, ale Ďuriše ve vítkovické bráně nepřekonal. Ještě ve vlastním oslabení vyvezl kotouč z pásma Nathen Walker a se situací jeden na jednoho si poradil výtečně. Jeho zakončení po ledě však Pavelka vykopl levým betonem. Ve 21. minutě se Hradec dočkal první branky. V přesilové hře tečoval střelu Romana Konečného Michal Procházka. Touto brankou ale jakoby Východočeši probudili spícího draka. Další nedůslednost hradecké obrany totiž potrestal René Kysučan. Na 5:1 o minutu později zvýšil Vojtěch Tomi a dokonale rozebraný Hradec dorazil šestou brankou Aleš Kilnar. Po šesté inkasované brance došlo na straně Hradce ke střídání brankářů. Do brankoviště se místo Jaroslava Pavelky postavil Matěj Drajer. Ani ten ale smršť Vítkovic nezastavil. Nathen Wlaker ukázal, že je hodně při chuti a pohotovou dorážkou po ledě zvýšil už na 7:1 pro domácí. Domácí celek nezabrzdilo ani vyloučení. Erik Němec dovršil svůj hattrick dokonce ve vlastním oslabení po pěkné souhře v situaci dva na jednoho.

Na třetí třetinu došlo k výměnám brankářů na obou stranách. Do hradecké branky se vrátil Jaroslav Pavelka a do té Vítkovické se poprvé postavil Dominik Hlavina. Na začátku třetí třetiny hrály Vitkovice přesilovou hru, ale Josef Zuzaník své mužstvo o výhodu připravil zbytečným faulem do oblasti hlavy a krku, za který navíc dostal osobní desetiminutový trest. Ve zbytku třetí třetiny už se hledala odpověď na jedinou otázku a to, zda se Vítkovicím podaří nastřílet desítku. Hradečtí ovšem v posledním dějství hru dozadu zlepšili a domácí už se tolik do útoku nehnali. Skóre se tak do konce zápasu už nezměnilo a Vítkovice se mohly radovat z dalšího vysokého vítězství, tentokrát v poměru 8:1.