pá 25.1.2019 | Redakce | Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

Divočina se špatným koncem. Hradec prohrál v Boleslavi 5:8

Tak to byl neuvěřitelný zápas! Mountfield svedl v pátek bláznivou bitvu s domácí Mladou Boleslaví a za 60 minut vystřídal několik nálad. Rychle vedl 2:0, pak prohrával 3:5, aby ve třetí třetině znovu vyrovnal. Závěr ale nezvládl, od Bruslařů dostal v posledních čtyřech minutách tři góly a hradecká defenzíva prožila při porážce 5:8 dosud nejčernější večer sezóny.

Do hradecké klece nastoupil podruhé v řadě Jaroslav Pavelka, v sestavě jinak trenéři udělali drobné změny: Lukáše Vopelku posunuli do druhé formace, jeho původní místo ve čtvrté zaujal Tomáš Vincour. Juraj Bezúch pak nahradil Romana Kukumberga.

Divočina, ztracený náskok a obránci při chuti

Jestliže je ale řeč o útočnících, tak těm první část nepatřila. Patřila totiž obráncům – jenže v úplně jiném smyslu, než by se dalo čekat. Právě oni měli obrovskou zásluhu na nejdivočejší hradecké třetině sezony! Lvi vedli v čase 5:17 už o dva góly, když se trefil z úhlu Oskars Cibulskis a vzápětí od modré čáry další krásnou ranou Petr Zámorský – 0:2.

Jenže Bruslaři přišli s ještě rychlejší odpovědí, během sedmé minuty vyrovnali. Schovanou střelu dostal za Pavelku David Bernad, který tak oslavil podpis nové smlouvy, a pokus Kurky pak nechytatelně tečoval Pavol Skalický. Mountfieldu se navíc stalo osudným hned prvním oslabení, v němž propálil všechno před sebou Oldrich Kotvan – 3:2.

Ani to však ještě nebylo z příspěvku zadáků všechno. Za čtyři minuty se připomněl další, a to tentokrát hodně atypickým způsobem. Tomáš Linhart si udělal útočný výlet a když dostal u tyčky puk na hokejku, s šikovností útočníka vykroužil do brankoviště a zasunul ho překvapenému Růžičkovi mezi betony – 3:3!

Hradec si nechal ujet vlak

Po přestávce už hra v podobně bláznivém duchu nepokračovala, ale na další gól se nečekalo dlouho. Boleslavští ho slavili už po teči Pavla Musila, ale jak viděl rozhodčí napoprvé a pak si potvrdil i s kolegou u videa, šlo o zásah vysokou holí. Proti trefě Lukáše Pabišky už ale nic namítat nemohl. Domácí útočník byl před brankou hodně ledabyle hlídaný a Žejdlovu přihrávku napálil přesně ke druhé tyči – 4:3.

Souboje na ledě začaly přitvrzovat, mezi hráči i fanoušky to chvílemi vřelo, ale rozhodčí nechali hře dost volný průběh. V brankovišti Jana Růžičky se neurodilo po tvrdé práci Smoleňáka, nebezpečné akce pak přišly zase na druhé straně. Pavelka jen tak tak vytáhl parádní ránu Kurky a tísněný Vondrka zakončil svůj blafák v brejku mimo.

Jenže Bruslaři svou herní převahu stejně potvrdili, když využili i druhou přesilovku v zápase. Pláňkova rána se odrazila od zadního mantinelu na hůl Radima Zohorny, jenž skóroval okamžitě po výměně z Komety – 5:3. To už bylo na Pavelku moc a v brance ho nahradil Brandon Maxwell. Do pauzy mohlo být veseleji, ovšem Vincour i Cingel narazili ve velkých šancích na Růžičku.

Srovnání Mountfield uspokojilo, finiš nezvládl

Před třetí třetinou odstoupil ze hry zraněný první centr Petr Koukal a trenéři překopali celé složení útočných formací, do ofenzivy posunuli zadáka Mislava Rosandiče. A jako by velké změny přinesly do hry Mountfieldu nový vítr. Dobrým znamením bylo první ubráněné oslabení.

Naopak vzápětí šli Hradečtí na přesilovku a tu proměnili už po deseti sekundách v kontaktní gól. Co se nepovedlo Filipu Pavlíkovi, to dokonal před prázdnou klecí snajpr Tomáš Vincour. A ve 48. minutě už bylo vyrovnáno! Ponechanou ofsajdovou „výhodu“ přetavili Lvi v rychlý protiútok, který zakončil z pravého kruhu střelou mezi betony Matej Paulovič – 5:5!

S tím ale bohužel jako by se Východočeši úplně spokojili a led pak vyklidili domácím. Ti si počkali na špatné rozehrávky a závěr pro sebe rozhodli. Vítězný gól dal po chytré přenechávce Žejdla David Šťastný, jen 11 sekund nato zůstal sám před Maxwellem Radim Zohorna a napodruhé dorazil puk do sítě. Dílo zkázy pak dokonal stejně jako v prvním vzájemném utkání exhradecký obránce Martin Pláněk – 8:5.