pá 22.10.2021 | Tomáš Taybner, Anna Marie Kokrhounová

Divokou přestřelku ovládla Boleslav. Junioři padli 4:8

Páteční zápas juniorky byl napínavý už od začátku. Hradečtí šli rychle do vedení, následně ale Boleslav udeřila třemi přesnými trefami. To se Lvům ještě podařilo dohnat, ve druhé třetině však schytali další gólovou smršť. Poslední třetina se už jen dohrávala a Mountfield si z města automobilu nakonec odvezl prohru 4:8.

Přetahovaná v první třetině skončila nerozhodně

Střetnutí tabulkových sousedů mělo od začátku velký náboj a už ve 3. minutě hosté vstřelili první gól. V přesilové hře se o něj postaral Jakub Naar, který z pravého kruhu uklidil kotouč do sítě za přispění brankové konstrukce. O tři minuty později mohl zvýšit Matěj Beneš, jenže hostující forvard z mezikruží trestuhodně minul, a tak udeřila Mladá Boleslav. Těsně před návratem vyloučeného Langa od modré přesně střílel Karel Křepelka, jenž schoval svoji ránu za bránící hráče hostí.

Už za 17 sekund Bruslaři vedli, když Jan Hašlar vymetl pravý růžek branky Mountfieldu. Ve 14. minutě potom Dominik Vacík usměrnil Polákovo nahození za záda Tichého – 3:1. Hradec se dostal na dostřel o dvě minuty později zásluhou kapitána Jaroslava Kašpara, který z levého kruhu neomylně rozvlnil síť za Stuchlíkem. Východočeši dokonce vyrovnali, když Michal Beneš využil pas Naara zpoza branky – 3:3.

Boleslav si vystřelila čtyřbrankový náskok

Na startu druhé periody byl vyloučen Václavík a za 27 sekund měl na trestné lavici společnost, když si k němu přisedl Křepelka. Ve hře 5 proti 3 nejprve zablokoval Naarovu střelu Plíšek a následně hostujícího obránce vychytal Stuchlík. Před návratem prvního vyloučeného hráče ještě ujel obraně Mountfieldu Polák, jenže bekhendovým blafákem si na Tichého nepřišel. Ve 27. minutě se už za gólmanem Hradce rozsvítilo červené světlo, když Tomáš Václavík přesně pálil z levého kruhu.

Domácí forvard se na ledě dlouho neohřál a za dvě minuty usedl za katr znovu. Ani oslabení nezastavilo Bruslaře v jejich útočném snažení. Vyhození Němce nejrychleji dostihl Polák, který našel mezi kruhy volného Jana Závoru. Boleslavský kapitán se ze slotu nemýlil a prostřelil gólmana Hradce po páté.O dvě minuty později zvýšil v přesilovce Marek Vlasák, jenž dorážel bekhendem střelu Závory. Ve 37. minutě si znovu Marek Vlasák důrazně počínal v brankovišti, odkud doklepl do sítě další kotouč. Východočeši si po sedmém obdrženém gólu vzali oddechový čas a prostřídali své gólmany.

Vysoké manko Mountfield nesmazal

Ve třetím dějství se hostům podařilo snížit, když Kryštof Lang z mezikruží vsítil čtvrtý gól Hradce. Východočeši se mohli přiblížit i na rozdíl dvou branek, jenže přesilovku po faulu Broučka nevyužili. Poslední slovo však měli v 60. minutě Bruslaři. Domácí zadák Křepelka si vzal ve vlastní třetině puk a projel s ním až za branku Hradce, odkud servíroval přihrávku Janu Závorovi, který po ledě přesně zamířil k tyči.

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání se silným soupeřem, což se potvrdilo. Dobře jsme se na ně připravili, protože jsme chtěli odčinit ty prohry z Třince a Havířova. Kluci ukázali chuť to změnit a ukázat, že nebudou chtít prohrávat. Zápas je za námi a my už se připravujeme na Pardubice.