pá 5.1.2024 | Rostislav Niedoba, Jan Brůna

Do nového roku s porážkou. Dorost v Třinci neudržel náskok

Skvělý náskok 3:1, ale nakonec porážka 3:4 po prodloužení. Dorostenci v Třinci ještě na startu třetí části drželi vedení, ale následující minuty patřily domácím, kteří dokázali srovnat. V nastavení měl Hradec dokonce možnost nájezdu, ten ale brankář Čelko zlikvidoval a místo toho rozhodl závěrečné drama Trnka. Lvi tak Ocelářům vůbec prvně v sezoně nestačili a na východ Čech odvezli jediný bod.

První třetina nabídla velmi opatrný hokej, oba celky nastoupily do utkání s důslednou obranou. Několik zajímavých pokusů bylo k vidění na obou stranách, ale takřka všechny z nich letěly na Čelka i Zárubu z poměrně velké vzdálenosti. Oba gólmani navíc na tyto střely moc dobře viděli, takže si jen v prvních dvaceti minutách zlepšovali své statistiky.

Druhá třetina nabídla už mnohem zajímavější podívanou. Všechno načal přesnou ránou ze střední vzdálenosti Karel Studnický, jenž otevřel skóre. O chvíli později mohl tento stejný hráč přidat další gól, ale Čelko ho famózně vychytal. Další možnost dostali hosté v následné přesilovce.

Jenomže právě během ní nečekaně udeřili domácí, když se po samostatném úniku prosadil precizní střelou Myroslav Spaskin. To ukazovala časomíra třicátou minutu utkání. Za chvíli však bylo zase všechno jinak. Hosté zakouzlili v útočném pásmu a Jaroslav Šedivý vrátil Mountfieldu vedení. Oceláři mohli ještě v závěru třetiny vyrovnat, ale Byrtus nevěřícně minul už překonaného Zárubu.

Pokud druhá třetina nabídla zajímavější hokej, tak ta třetí vše dokonale završila. Nejdříve ve dvaačtyřicáté minutě zvyšoval už na 3:1 pro hosty Ondřej Páleník a s Oceláři to vypadalo bledě. Až do sedmačtyřicáté minuty, kdy dostali domácí přesilovku, kterou bleskurychle využil z dorážky Matěj Weiss.

To ale nebylo zdaleka všechno. Hned za pár vteřin totiž Třinec využil další početní převahu, když se důrazem na brankovišti prosadil Andrej Hebar. Najednou bylo vyrovnáno, o osudu utkání musel rozhodnout nastavený čas. V něm měli šanci domácí díky přesilové hře, ale opravdovou tutovku zahodil po trestném střílení Mountfield. A tak Oceláři trestali. První střela Přemysla Trnky ještě zazvonila o tyč, za pár vteřin už ale ten samý hráč zvedal ruce nad hlavu. Třinec bral nakonec z velmi atraktivní bitvy dva body a poprvé v sezóně pokořil Lvy, kteří odjeli ze Slezska s pouhým bodem a do roku 2024 vstoupili těsnou porážkou.