út 1.8.2023 | Tomáš Prodělal, Jan Brůna

Domácí premiéra s prohrou. Dorost podlehl Brnu v prodloužení

První domácí zápas dorostu i celé akademie před novou sezonou. A těsná porážka. Hradečtí mladíci přivítali v premiéře pod Bílou věží Kometu a v sestavě s novými tvářemi bojovali až do konce, když v závěru dotáhli dvougólovou ztrátu a vynutili si prodloužení. V něm hned v první minutě udeřili Brňané, na přípravné utkání se ale jednalo o dobrou podívanou. „Zápas se mi hodnotí víceméně pozitivně,“ potvrzuje kouč Filip Luňák.

V první srpnový den se v malé hale odehrál první domácí duel hradecké akademie. Dorost už za sebou měl dvě utkání na venkovních kluzištích, ze kterých odvezl výhru a porážku. Nyní si mladí Lvi zahráli také před zraky svých nejbližších. Jak se těšil Martin Václavíček? „Domácí zápas je velká změna. Byli tu fanoušci, mě přišli podpořit rodiče,“ odhaluje hbitý útočník.

Do prvního domácího utkání naskočili dorostenci plní odhodlání, jenže urostlejší protivníci z Brna brzy přebrali iniciativu. Z té po několika minutách vyplynula početní výhoda. Kometa si vytvořila zámek, v němž své štěstí od modré několikrát pokoušel kapitán Vyhlídal, Růžička však odolal. Po vypršení trestu už ale Moravané slavili. Artem Chaika uzmul puk, nakopl motory a střelou kolem Růžičky otevřel skóre.

Inkasovaná branka paradoxně Hradecké nabudila. Přesilovka pět na tři ještě gólem neskončila, ale individuální akce Jakuba Hornycha už ano. Forvard v bílém se prosmýkl před Váňu a bekhendem zavěsil pod břevno. Dominik Hamák poslal Kometu o dvě minuty později do vedení dorážkou do poodkryté branky Filipa Růžičky. Ten se v kategorii U17 teprve rozkoukává. „Cítil jsem se výborně, jen padaly nešťastné góly, ale věřím, že v sezoně to bude lepší,“ doufá vysoký brankář.

První domácí zápas? Dorost je připravený 👊 Dorazte, venku to stejně za moc nestojí 💧

Zveřejnil(a) Mountfield HK - mládež dne Úterý 1. srpna 2023

Střelecké konto třetiny nebylo ještě uzavřeno. Tak se stalo až po přesné dorážce v přesilovce od Jakuba Hornycha, který svým zásahem hokejkou dokončil to, co započal Patrik Hendrych svou bekhendovou střelou. Do kabin se za přítomnosti solidního počtu diváků šlo za nerozhodného stavu.

Prostřední perioda byla v první polovině plná osobních soubojů a velké šance téměř vymizely. Pro mnoho Lvů se jednalo o velkou zkoušku zdatnosti, jelikož jsou drobnější než soupeři z Komety. „Je to rychlejší a tvrdší. Na všechno je málo času, musím jednat hned,“ říká za všechny Martin Václavíček.

Jak šel čas, tak se objevily také větší šance a góly. Mountfield dostal do vedení krásným sólem Jaroslav Vondruška, který se při své krasojízdě probil na mezikruží, odkud vymetl pavučinky. Na druhé straně po pětadvaceti vteřinách kontroval přesnou dorážkou Dominik Hamák.

Třetí třetina přinesla nádhernou hokejovou podívanou. Z obou celků sršela energie a šance střídala příležitost. Navrch měla Kometa, která se zásluhou odvážného průniku Filipa Šebela a zkompletovaného hattricku Dominika Hamáka dostala do vedení 5:3 čtyři minuty před koncem. Vzápětí mohla přidat šestý gól, ale skvěle chytající Růžička vypíchl Brabencovi trestné střílení. „Určitě to byl velký stres, ale uklidnil jsem se a věřil si,“ odhaluje maskovaný muž s číslem 2.

Radost z gólu? 🥳 Ta neomrzí! Dorostenci aktuálně bojují v prvním domácím přípravném utkání proti brněnské Kometě. Zápas můžete sledovat skrze Onlajny.eu ➡ onlajny.com/match/index/id/420109

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Úterý 1. srpna 2023

Avšak svěřenci Jiřího Janouška mladšího zbraně rozhodně nesložili, a když Josef Janeček našel přes provoz před brankou pravý horní rok, byli domácí opět na dostřel. A pak přišla akce dvou nejmenších hráčů. Vojtěch Bulat sebral puk za hostující klecí volný touš, který krásně nabídl před branku Martinu Václavíčkovi a ten nepohrdl. „Jsem rád za gól. Velká pochvala a dík patří Vojtovi, bez něj bych to nedal. Je to dobrý pocit. Už jsme spolu hráli a sedí nám to,“ chválí si střelec vyrovnávacího gólu.

Obrat však v prodloužení Brněnští nepřipustili. Celou délku hracího času nastavení byli na puku, a tak byli odměněni šťastným odrazem, který rozhodl zápas ve prospěch Moravanů. Rozhodující trefa byla připsána Vojtěchu Kubínovi. „Dojmy jsou dobré. Sice jsme prohráli dva zápasy, ale makáme na tom, abychom vyhrávali všechno a byli co nejlepší,“ shrnuje „Václavka“ úvodní blok přípravných zápasů.

Dorost nyní čeká prestižní President Cup v Třinci, s velmi zajímavým mezinárodním obsazením. „Chytat tam nebudu, budu jen dohlížet, pokud se někdo zraní,“ hlásí Filip Růžička. „Rozhodně se těším, budou tam kvalitní soupeři. Snad budeme první,“ uzavírá Martin Václavíček.