so 29.1.2022 | Jan Brůna

Dorost dotáhl ztrátu, Kometě ale podlehl v nájezdech

Smazání ztráty, ale nakonec porážka na nájezdy. Dorostenci na domácím hřišti prohrávali s Kometou 1:3, zásluhou dvou gólů kapitána Jana Vencla si však vynutili prodloužení. A když ani to nerozhodlo, došlo až na penalty. V nich byl jediným úspěšným střelcem Matěj Bělohlav, který přiřkl Brnu bod navíc. Mountfield tak padl 3:4 po rozstřelu.

První třetina? Skvělé tempo a obrat Komety

Hráči Mountfieldu HK předváděli od úvodu pořádný uragán a nenechali soupeři mnoho prostoru. Jan Kavan musel při hradecké aktivitě čelit množství střel a poprvé kapituloval ve 12. minutě, kdy ho po přihrávce Marka Macha zblízka propálil Jiří Klíma a bylo to 1:0. Kdo by byl čekal, že to bylo naposledy v první části, kdy se dominantní Lvi prosadili.

Jen o 39 sekund později totiž Michal Nekvapil našel místo mezi betony Samuela Meišnera a srovnal na 1:1. To Kometu nakoplo, naopak Východočeši poněkud vypadli z tempa. A to mělo za důsledek druhou branku stejného brněnského útoku, tentokrát ale na jeho konci stál Kamil Škodík, jenž se natlačil před kasu a zasunul. V závěru se ještě od modré čáry trefil Sebastian Mitro a zvýšil už na 3:1 pro Moravany.

Mountfield zásluhou kapitána snížil

Hradečtí se po nepovedené druhé půli prvního dějství chtěli v úvodu toho druhého uvést lépe, což se jim povedlo, Kometa ovšem rozhodně netahala za kratší konec. Naopak průběh hry působil vcelku vyrovnaně a šance na změnu skóre měla obě mužstva.

Lvi si mohli trhat vlasy, když minuli odkrytou kasu, naštěstí pro ně je Lukáš Eich v následném výpadu nepotrestal. A tak se Východočeši přeci jen snížení dočkali, když si Lukáš Král všiml volného Jana Vencla a vyslal ho do samostatného úniku. Hradecký kapitán se nemýlil a zavěsil přesně pod horní tyč – 2:3.

Domácí si vynutili nastavení

Od startu třetí periody měly své možnosti oba celky, nicméně z gólu se radoval zase Mountfield. Král si opět skvěle rozuměl se svým parťákem z útoku Janem Venclem, kterému poslal přesný pas na teč a bylo to 3:3, když se kapitán Hradce trefil podruhé v duelu. A to ještě mohl završit hattrick, ve vlastním oslabení ale minul branku.

V následujících minutách byla k vidění řada nepřesností. Rozseknout mač mohl poté Mach, jenže svoje zakončení poslal zřejmě do tyče. Lvi v závěru přežili oslabení, a jelikož už gól k vidění nebyl, následovalo prodloužení.

V nájezdech se trefil jediný hráč, bod navíc brali hosté

Nastavení mnoho šancí nenabídlo, za zmínku stojí snad jen ta Krále, kterou ovšem zastavil Kavanův beton. A tak se šlo na penalty. V nich byl klíčový brněnský brankář, jenž za svá záda nepustil ani jeden z pěti pokusů Mountfieldu, a Matěj Bělohlav. Ten byl jediným úspěšným střelcem a zajistil svému týmu bonusový bod. Lvi tak po rozstřelu padli 3:4.