so 13.9.2008 | Lukáš Souček

Dorost hrál se Slávií vyrovnanou partii dvě třetiny

V sobotu odpoledne bylo na programu čtvrté kolo dorostenecké extraligy. Hradečtí hokejisté dostali hned v úvodu výhodu čtyřminutové přesilové hry. Ta však měla opačný efekt. V oslabení totiž skórovala Slavie. Ve zbytku třetiny a po celou druhou část hry vévodili utkání oba gólmani. Další branky padaly až v závěrečném dějství, všechny v přesilových hrách a všechny do hradecké sítě. Pražská Slavia se trefila celkem ještě třikrát a slavila tak vítězství v poměru 4:0. Hradečtí střelci vyšli v sobotu naprázdno.

V prvních minutách utkání najel Jaroslav Rittig do hradeckého brankáře Pavelky a byl odměněn čtyřminutovým trestem za krosček. Velká příležitost otevřít skóre utkání se tak naskytla domácímu celku. Početní výhoda však měla opačný výsledek, než je v hokeji zvykem. Dimitrj Jaškin našlápl u pravého mantinelu, natlačil se až před bránu a poslal svůj tým do vedení. V polovině třetíny Milan Valášek nahodil kotouč směrem na brankáře Moučka. Slávistickému brankáři kotouč vypadl a měl z toho velké nepříjemnosti. Nakonec však celou situaci ustál. V závěru třetiny si ještě velkou šanci vypracoval Martin Kotyra, ale Pavelka skvěle zásahl.

Ve druhé části hry si Hradec vybral slabší čtyřminutovku, ve které hostující tým v hradeckém brankovišti opravdu zatápěl. Postupně se ve velkých šancích ocitli Cikánek, Kotyra a Jaškin. Druhý jmenovaný měl příležitosti ke skórování hned dvě. Jaroslav Pavelka však znovu vytáhl sérii několika skvělých zákroků. Vzápětí tak mohlo udeřit na druhé straně. Přečíslení dva na jednoho sehráli výborně Daniel Filip s Milanem Valáškem. Celou situaci ale vyřešil brankář Václav Moučka.

Ve třetí třetině si hradečtí hokejisté dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí. Slavia však úvodní tlak přežila a strhla zápas definitivně na svou stranu. Tři hradecká vyloučení postupně potrestali Martin Kotyra, kapitán hostů Dan Krejčí a Jakub Kadlec. Slávisté ukázali, že jejich přesilová hra se řadí k úderným zbraním pražského mužstva. V závěru zápasu ještě musel kvůli zranění odstoupit Jaroslav Pavelka. Na poslední tři minuty ho nahradil Martin Horáček.