so 1.11.2008 | Lukáš Souček

Dorost lídra tabulky nepřekvapil, Liberec pokračuje ve spanilé jízdě

Osmnáct zápasů a pouze jeden ztracený bod. Taková byla bilance Liberce před sobotním zápasem. Ani Hradečtí nedokázali bílomodré Tygry zastavit. Se soupeřem drželi krok jen v první třetině, ze které Liberec odjížděl pouze s jednogólovým náskokem. Postupem času ale hosté začali tvrdit roli favorita a s přehledem zvítězili 6:1. V utkání byly uděleny hned čtyři vysoké tresty do konce utkání. O jedinou branku Hradce se postaral Lukáš Stříteský.

Utkání začalo opatrně na obou stranách. Liberec zavítal na hradecký led jako jasný favorit. Hradečtí tak vycházeli za zabezpečené obrany a hosté taktéž volili trpělivý hokej, který jim postupem času přinesl ovoce. Otevřít skóre mohl v osmé minutě liberecký Patrik Maďar, případně hradecký Aleš Půlpán. Oba ovšem své šance proměnit nedokázali. Překvapivým momentem zápasu bylo první vyloučení, které přišlo až v čase 17:19. Do té doby hrála obě mužstva v plném počtu. Situace čtyři na čtyři, která při prvním vylučování nastala vyhovala více Liberci. Tomáš Filippi umístil svou střelu do horní poloviny branky a poslal tak svůj tým do vedení.

Druhá třetina už byla o mnoho zajímavější a to zejména na straně Liberce. Hned ve 21. minutě se puku ve vlastním oslabení zmocnil Daniel Miškovský a zvýšil vedení hostů na 2:0. O několik okamžiků později lovil brankář Pavelka kotouč ze své sítě potřetí, když nedosáhl na prudkou střelu Ladislava Bittnera. Paradoxně i Hradečtí mohli skórovat ve vlastním oslabení. Liberecké obraně totiž ujel Ondřej Vlček, ale na Jelínka nevyzrál. Ještě předtím ale Tomáš Filippi zvýšil svým druhým gólem už na 4:0 pro Tygry. A za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Třetí třetina přinesla několik nezvyklých momentů. Již v první minutě třetí třetiny obdržel trest 5 + OK Tomáš Filippi za nebezpečný faul kolenem na Ondřeje Vlčka. Za necelou minutu poté přišla první a také poslední branka domácího celku. Střela Lukáše Stříteského nečekaně propadla brankáři Jelínkovi do sítě. Ten se tak svou nesoustředěností připravil o čisté konto. Ve zbytku zápasu si už totiž Hradec žádné větší šance nevypracoval, přestože hrál další pětiminutovou přesilovku, když byl za stejný faul předčasně poslán do sprch Richard Rohal. Další dva tresty do konce utkání byly uděleny po bitce Bodnára s Jánošíkem, která proběhla přesně tak, jak se podle nepsaných pravidel sluší. Oba hráči si vyřídili své účty. Rozhodčí se do potyčky vložili, až když se oba hráči poroučeli k ledu. Na výhře Liberce to však nic nezměnilo. Pátou brankou zařídil Daniel Miškovský a Jaroslav Vlach pečetil výhru hostů šestým gólem.