čt 9.12.2021 | Daniel Lhotský, Klára Petrásková

Dorost má první bod nadstavby, Jihlavu ale ani napotřetí neporazil

Strastiplná cesta, bod však vynesla. Dorostenci do Jihlavy málem kvůli sněhu nedorazili a zápas začínal o půl hodiny později, ve 24. minutě navíc prohrávali už 0:3. Jenže dokázali sebrat síly a duel dotáhli za stavu 4:4 do prodloužení! V něm se jim stala pět vteřin před sirénou osudná dukelská přesilovka. Jihlavě tak Lvi sice potřetí v sezóně podlehli, tentokrát si ale odvezli alespoň bod – zároveň první v nadstavbě.

První dějství ovládli Jihlavští

Dorostenci Dukly otevřeli skóre utkání už v 6. minutě. Domácí po několika střelách prostřelili brankáře Mrázka, po přihrávce od Kudrny se prosadil Matěj Vojáček. Ve 12. minutě mohli hosté vyrovnat, jenže Pavičovu ránu z minimálního úhlu dokázal Sigmund vyřešit. V závětu třetiny se Hradec Králové snažil o srovnání, tlačil domácí ve svém útočném pásmu, další gól už ovšem nepadl a po první třetině se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá část nabídla přestřelku

Ve druhé třetině šla Dukla velmi rychle do dvoubrankového vedení. Čtyřiadvacet sekund po začátku periody se dostal do úniku Andrej Klapica a z pravého kruhu přesně zamířil ke vzdálenější tyči. Hradec se po inkasovaném gólu snažil o snížení náskoku domácích, dlouho se držel v útoku, jenže z něj nic nevytěžil a Dukla trestala. Ve 26. minutě se po střele Chlubny dostal k odraženému puku u levé tyčky Jakub Modl, v nelehké situaci zpracoval puk a nikým nehlídaný ho dostal za brankovou čáru.

Ve 33. minutě už se podařilo hostům vstřelit první gól. Po přesilové hře se udrželi v útočném pásmu a od modré se David Pavič trefil přesně k levé tyči. Ve 37. minutě Lukáš Král nastřelil konstrukci, puk se odrazil za Sigmundova záda, domácí gólman si se situací nedokázal poradit a inkasoval. Na druhé straně gólu nezabránil ani brankář Mrázek, když čtyři sekundy před koncem třetiny nedokázal do lapačky zachytit střelu Denise Jeletze od modré.

Lvi dotáhli mač do nastavení

Také třetí třetina nabídla velmi rychlý gól, tentokrát ovšem na straně Hradce. Ve 41. minutě ujel obráncům Pavel Šimek a trefil horní roh Sigmundovy branky. Ve 47. minutě mohl Mountfield vyrovnat, jenže Mach váhal před brankářem příliš dlouho se zakončením a bekhendem trefil pouze beton Sigmunda.

V 53. minutě se do velmi slibné šance dostal hostující Klíma, ale z levého kruhu nastřelil pouze horní tyč. Východočeši se nadále hnali za vyrovnáním, a to se jim nakonec vyplatilo. V 56. minutě dokázal pohotově na brankovišti zaskočit domácí obránce Pavel Šimek, píchl hokejkou do puku a vyrovnal. Více gólů už ve třetí třetině nepadlo, a šlo se tak do prodloužení.

Duel rozsekl Topol chvilku před sirénou

Oba týmy se dostaly v nastavení do přesilové hry, využít se ji však podařilo domácím, za které rozhodl pouhých pět vteřin před koncem Adam Topol střelou z kruhu ke vzdálenější tyči. Dukla tak z utkání brala dva body za výhru 5:4 po prodloužení, naopak Hradečtí bod pouze jeden, zato první v nadstavbě.

S výkonem jsem spokojený byl. Obdrželi jsme čtyři góly, což je prostě hodně, stav 4:2 jsme měli udržet. Rozebereme si to, podíváme se na to a ponaučíme se z toho. Ale je obrovsky cenné to, že i když přišlo vyrovnání, oslabení a přesilovky, tak jsme to byli my, kdo přidal gól navíc.