so 29.9.2007 | Adam Bagar, Daniel Višňák

Dorost na ledě Sarezy prohrál 1:5

Hradečtí dorostenci začali moravskoslezský dvojzápas porážkou na ledě Sarezy Ostrava. Na jednobrankový náskok domácích sice našli svěřenci trenéra Slabého odpověď Alešem Půlpánem, ale gól Blažeje ze 14. minuty vrátil Ostravě vedení, které si už do konce zápasu nenechala vzít. Naopak ho dokázala navýšit na konečných 5:1.

Dorostenci Sarezy začali utkání jednoznačně lépe a v úvodních minutách nepustili hostující hráče na svou polovinu ledové plochy. Už po pár vteřinách hry se dostal do slibné příležitosti Šimkovič, který vyslal solidní střelu z prostoru mezi kruhy. V minutě druhé měli obrovské příležitosti také Pastrňák s Krupou, ale ani jeden z nich nedokázal z bezprostřední blízkosti gólmana hostů překonat. V čase 2:57 se již domácí zaslouženě dočkali branky – Šimkovič nahrál z prostoru za brankou před gólmana Alexu na zcela volného Karla Richtera, který neměl se zakončením žádný problém. V šesté minutě ujeli opět Richter se Šimkovičem, ale druhý jmenovaný nedokázal trefit těžkou přihrávku. Hradec se dostal do první vážnější šance až v 9. minutě zápasu, když se probil až před Kubáně Půlpán. V čase 9:15 hosté z ničeho nic srovnali skóre zápasu – Aleš Půlpán se protlačil až před Kubáňe a v těžkém úhlu trefil přesně vinkl domácí branky. Hradečtí po této brance výrazně ožili, a tak byl od desáté minuty k vidění vyrovnaný hokej. O minutu později po brance hostů vypálil pěknou střelu od modré čáry Stříteský, ale Kubáň chytil. V čase 13:05 vedli opět domácí, když Radim Blažej využil nepřesné přihrávky mezi obránci hostů a z mezikruží prostřelil střelou k tyči Alexu. V minutě osmnácté zahrozili opět hosté, když vystřelil od modré čáry Pánek a před Kubáňem jeho střelu ještě tečoval Filip. V poslední minutě první třetiny ujel v oslabení Richter, ale svůj únik nezakončil ideálně. Po dvaceti minutách tak vedla domácí Sareza 2:1.

V úvodu druhé třetiny byl mírně aktivnějším týmem Hradec Králové. Filip si najel před branku domácích, ale jeho příležitost zachránil beton Kubáňe. Ve 22. minutě se ocitl před domácím gólmanem osamocený Bartoš, který udělal kličku, ale kotouč nad beton nedokázal zvednout. V minutě 25. vypálil Miczek od modré čáry takovou ránu, že málem skolil hostujícího gólmana. V čase 25:54 jsem viděli již čtvrtou branku zápasu, když předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek Blažej, Šimkovič a zakončující Karel Richter, který již posunul puk do odkryté klece. O další dvě minuty později vystřelil krásnou střelu z mezikruží Voznica, ale Alexa předvedl parádní zákrok. Přesně v polovině zápasu si nabruslil mezi kruhy hostující Valášek, ale vystřelil těsně vedle domácí branky. O další minutu později měli hosté opět velkou příležitost ke snížení po kvalitních střelách Filipa a Půlpána. Ve 35. minutě měli hosté možnost zahrát si přesilovou hru, ale nepředvedli v ní vůbec nic. Naopak v poslední minutě druhé třetiny měli obrovskou šanci domácí, když se střela Vidláka zastavila snad až na brankové čáře Alexovy branky. Ve druhé třetině přidali domácí další branku a vedli tak již 3:1.

Ve 44. minutě stál u levé tyče zcela sám Šimkovič, ale hostující branku netrefil. Sarezu to ale nemuselo mrzet, protože o minutu později, v čase 45:08, vyjel z rohu ledové plochy Martin Vidlák, který zavěsil svou střelu přímo pod břevno branky Alexy. Ve 46. minutě Kubáň skvěle zabránil holí úniku hostů dva na jednoho. O minutu později předvedl krásnou kličku na obránce hostující Vaněk, dokonce i jeho střela byla velmi slušná, ale hostům dnes chybělo i trochu štěstíčka. Ve 49. minutě dostali domácí možnost dvojnásobné přesilové hry, ve které se dostal do obrovských šancí snad jen Šimkovič, který dvakrát nebezpečně pálil z blízkosti hostující branky. V 54. minutě ujížděli hostující Filip a Půlpán proti jednomu obránci Sarezy, ale druhý jmenovaný netrefil skákavý kotouč. Na druhé straně přišel zákonitě trest v podobě pátého gólu – Tomáš Pastrňák ujel obráncům Hradce, položil si gólmana a trefil se do horní části branky. V minutě 57. předvedli krásnou spolupráci od modré čáry střílející Spusta a Šimkovič, kterému byla naservírována luxusní přehrávka, ale zasáhl jen betony Alexy. V poslední minutě se ještě ocitl v šanci Louženský, ale jeho střelu z mezikruží Kubáň chytil. Hradec Králové nestačit na ostravskou Sarezu. Výsledek 5:1 se jeví jednoznačně, ale na ledě to jednoznačné určitě nebylo.