pá 9.1.2009 | Lukáš Souček

Dorost naplno bodoval v Havlíčkově Brodě

Hradečtí dorostenci mají za sebou důležité utkání v Havlíčkově Brodě, které zvládli na výbornou. V první třetině se Východočechům podařilo vstřelit tři branky a slibné vedení už si vzít nenechali. Domácímu celku se podařilo na začátku druhé třetiny snížit na 1:3, ale třígólový náskok vrátil Hradci Filip Ropický ještě před druhou sirénou. V závěrečném dějství byl Havlíčkův Brod aktivnější, ale z velkého tlaku dokázal vytěžit pouze jediný gól. Hradečtí se tak mohli radovat z tříbodového vítězství v poměru 4:2.

První třetina se vyvíjela pro Hradec velmi příznivě. Hned ve druhé minutě zápasu našel Lukáš Novák přesnou přihrávkou Ondřeje Vlčka, který poslal Hradec do vedení střelou z první. O několik okamžiků později si vyměnil kotouč za brankou domácích Milan Válašek s Daniel Filipem. Na nečekanou bekhendovou střelu hradeckého kapitána brankář Hamal nedosáhl a Hradec vedl o dvě branky. V patnácté minutě vyslal Filip Ropický do brejku Tomáše Havelku. Ten situaci jeden na jednoho vyřešil střelou pod ruku hostujícího brankáře, který po třetí inkasované brance přenechal své místo v brankovišti Denielu Dolejšovi.

Ve druhé třetině se ovšem do brankoviště opět postavil Daniel Hamal. Jenže tentokrát se začátek třetiny odehrával na druhé straně kluziště. Domácí se co nejdříve chtěli dostat do zápasu a nejlepším možným způsobem k tomu přistoupil Matěj Novák, který hned ve 24. minutě snížil na 1:3. Ve zbytku třetiny se příliš zajímavých akcí neodehrálo. Až v posledních dvou minutách druhého dějství se podařilo Hradci sehrát přesilovou hru. Tomáš Poláček se krásně uvolnil na útočné modré čáře a křížnou přihrávkou přes celé pásmo našel úplně volného Filipa Ropického, který bez větších problémů zvýšil na 4:1 pro Hradec.

Havlíčkobrodští naskočili do třetí třetiny ve velkém stylu, ale stále se jim nedařilo překonat hradeckého brankáře Pavelku. Ten si ve třetí třetině připsal stejný počet zákroků jako za dvě třetiny předešlé, konkrétně patnáct. Tlak Brodu gradoval v 56. minutě, kdy domácí hráli se šesti hráči v poli proti čtyřem. Téměř dvouminutový tlak Hradečtí ze všech sil přežili, následně však inkasovali. Na konečných 2:4 uzavřel skóre pátečního utkání v čase 57:53 Marek Havel.