čt 30.11.2023 | Tomáš Prodělal

Dorost obrat nedotáhl. Rideře podlehl po nájezdech 2:3

Svěřenci Jiřího Janouška mladšího zasvětili čtvrteční odpoledne snaze přidat šestou výhru v řadě. Vítkovice se však ukázaly jako velmi zdatný soupeř. Dvěma slepenými góly se dostali do vedení 0:2. Ondřej Páleník ale pět vteřin před druhou sirénu snížil a na začátku třetí části Filip Frolík srovnal skóre. Zápas nakonec došel až do nájezdů, ve kterých padl jediný gól na straně hostí, kteří tak domácím přerušili vítěznou šňůru.

Ostravané šli do vedení

Lvi povzbuzení pěti výhrami v řadě vstoupili do utkání aktivněji, z čehož pramenilo vyloučení hostí v páté minutě. Vítkovičtí se však dobře bránili, a dokonce si vypracovali šanci. Když po přistrčení Svozila mohl pálit Doudera, ten však těsně před Zárubou promáchl. O minutu později už se ale Moravanům zazelenilo. Alex Drábek přehrál přes modrou na Patrika Zatloukala, ten ve slotu cíleně nastřelil Maxmiliána Mana, který puk nechytatelně poslal mezi betony – 0:1.

Za chvíli bylo Vítkovickým ještě veseleji. Jakub Kisza našel nekrytého Adama Plška a bylo to 0:2, Záruba neměl šanci. Hradečtí se mohli do hry vrátit v oslabení, kdy ujel Páleník sám na branku, vyšachoval gólmana, ale gólu zabránil obětavým zákrokem obránce. Branka padla na druhé straně, jenže po nahození od modré ztratili rozhodčí puk z dohledu a přerušili hru, následně se černá pryž domotala do klece, ale skóre se neměnilo. To samé platilo také při druhém vyloučení hostí.

Mountfield snížil pět sekund před sirénou

Druhá třetina byla od začátku v režii Ridery, která se záhy mohla prosadit. Marešova střela udělala na domácím brankovišti solidní zmatek a po chvíli už kotouč nebezpečně blížil brankové čáře odkud ho odpálil Frolík. Hokejisté zpod vysokých pecí byli nadále aktivnější a Matyáš Man se, i přes hraniční zákrok, dostal k Zárubovi, kterého nechal vyniknout hned dvěma zákroky. Východočeši byli v ofenzivě naprosto bezzubí a ještě v osmé minutě neměli střelu na branku.

Od poloviny utkání se výkon Mountfieldu zlepšil. Posun byl znatelný také v obranné činnosti. Nejlépe to jde demonstrovat na Danielu Pavlíkovi, který se v přečíslení vrhl pod nohy soupeři a čistě vypíchl puk. Vítkovice zase prostřednictvím Nazada nastřelily z dobré pozice gólmana, Zachariaszovi se touš zamotal pod bruslemi, a tak jej nedostal do odkryté svatyně. Poté, těsně před pauzou, vešlo v platnost nepsané pravidlo – nedáš, dostaneš. Jaroslav Vondruška rozjel protiútok, posunul Filipu Klímovi, který ještě předal Ondřeji Páleníkovi, a ten z první pověsil puk do rohu klece. To vše se stalo pět sekund před sirénou.

Filip Frolík poslal duel do nastavení

Do třetí třetiny vstoupili svěřenci Jiřího Janouška mladšího jako vyměnění. Klíma projel celé hřiště a div, že puk nezapadl za Vargova záda. Tak se stalo po sólo akci Patrik Hendrycha, kterou zakončil Jan Pánek, gól však nebyl uznán, kvůli diskutabilnímu kopnutí. O chvilku později už ale přeci jen bylo vyrovnáno. Filip Frolík si udělal prostor na modré čáře a přes Pánkovu clonu překonal hostujícího gólmana kolem vyrážečky – 2:2. Otočit skóre mohl Páleník, ale ani ve svém druhém nájezdu neuspěl.

Šedesát minut spělo rychle ke svému konci, ale ani jeden celek se nechtěl spokojit s bodem. Asi největší příležitost měl Fasner, kterému se podařilo natlačit až před Zárubu, beton domácího gólmana byl však proti změně stavu. Na opačném konci kluziště se několika pokusy prezentoval Klíma, ale ani on skóre nezměnil. Těsně před koncem mohl bodnout nůž do zad hostí Páleník, jenže jeho pokus těsně přeletěl břevno.

Ridera získala bod navíc

V prodloužení byl tradičně aktivní Patrik Hendrych, který nejprve našel volného Jaroslava Vondrušku ten však tečoval puk pouze do brankáře. Následně to rychlý Hradečák zkusil sám, Varga však bližší tyč pokryl bezchybně. Nájezdy dlouho nepřinesly jedinou branku. Dočkali jsme se ji až v šesté sérii, kdy Adam Daněk prostřelil Zárubu kolem vyrážečky a přisoudil tak Rideře výhru 3:2. Mountfield naopak přišel o pětizápasovou vítěznou sérii.