Zápasy mládeže
so 4.3.2023 | Tomáš Prodělal

Dorost padl s Třincem 0:1, v osmifinále narazí na Porubu

Zápasové menu

Sobotní dopoledne se v malé hale neslo ve znamení posledního dorosteneckého zápasu před vyřazovací fází. Duel s týmem zpod Javorového byl od počátku velmi bojovný a plný dobrých příležitostí na skórovaní, oba gólmani však podávali jistý výkon. Jediným úspěšným střelcem byl hostující Sajdok, který na konci první periody využil přesilovku. K němu už se, i přes velkou snahu obou týmu, nikdo nepřidal, a tak musel Mountfield zkousnout porážku 0:1. Nyní už se může chystat na osmifinále, které začne příští pátek doma proti Porubě.

Hosty dostala do vedení přesilovka

Do duelu oba celky vstoupily velmi aktivně, ale větší šance byly k vidění na domácí straně. První z nich měl na svědomí Tadeáš Burda, který se šikovně vytočil od zadního hrazení, místo u bližší tyče však nenašel. To samé platilo o Aschenbrennerově střele bez přípravy. Lvi byli nadále aktivnější, což vyústilo v první gólovku. Tobiáš Vítek se protlačil do slotu, kde vyplaval puk k Ondřeji Páleníkovi, jenž tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Na druhé straně se v podobné pozici ocitl Tobias Sajdok, ale nechal zaúřadovat Meišnerovu vyrážečku.

Oceláře akce nakopla a začali být nebezpečnější. Několikrát to zkoušel ze všech možných úhlů hostující kapitán Marek Čmiel, hradecký gólman však kapitulovat odmítl. Třineckou neproduktivitu mohl potrestat po krásné vyšívané Samka Adam Novotný, ale nezvládl přehodit Milotův beton. A tak přišel gól na druhé straně. Radim Byrtus poslal v přesilovce žabku přes šíři hřiště Tobiasi Sajdokovi, který utaženou střelou na zadní tyč nedal Meišnerovi šanci. Lvi se snažili reagovat a u hostující branky se otevřela střelnice, jenže maskovaný muž v červeném podržel svůj tým.

Třetina plná střel branku nepřinesla

Marek Malík před začátkem své svěřence nabádal k dominantní třetině a hosté do ní skutečně vstoupili s velkou vervou. Po rychlém protiútoku puk dobrých pět vteřin poskakoval po brankovišti, nakonec ho ale Meišner schoval pod betony. Hradec se probral a stal se nebezpečnějším, avšak Dominik Pavlík ani Adam Novotný slibné šance neproměnili. Tlak domácích přerušilo Vítkovo vyloučení. Během něho Východočeši ukázali zodpovědnou obranu a soupeře k ničemu nepustili.

Mountfield přebral otěže, k tomu mu pomohla také přesilovka, ve které několikrát nahazoval Štěpán Černý, neúspěšně. Když to nešlo kombinačně, zkusil Ondřej Páleník změnit skóre sólo akcí. Přes půl hřiště se elegantně proháčkoval až před Milotu, jehož levý beton však znamenal konec snahy. Kýženou branku nepřinesla domácím ani další početní výhoda. Na Lvech zažínala být znatelná frustrace, pokusů totiž měli mraky, jen za poslední dvě minuty druhé periody osm, ale Milotu ne a ne překonat.

Třinec ubránil výhru 1:0

Nepříliš pohledný úvod třetí části rozčísla až akce, na jejímž konci zakončoval Rybnikár, Meišner puk vykopl pouze k Davidu Blahovi, který švihem ze slotu nastřelil horní tyč. Na druhé straně to individuálně zkusil Tobiáš Vítek, ale trefil jen draka na Milotově hrudi. Únik Štěpána Černého v oslabení zase zastavil hraniční zákrok soupeřovy hokejky. Třinečtí se mohli uklidnit při vyloučení Hendrycha, ale opak byl pravdou. Do přečíslení dvou na jednoho ujel Černý s Vojtěchem Aschenbrennerem a druhý jmenovaný jen těsně minul vzdálenější tyč.

Hradečtí s ubíhajícím časem začali své síly vrhat stále více do útoku. Obrana Ocelářů však Lvy nepustila od mantinelu, a pokud ano, v brance stál připravený Jakub Milota. Skvělou šanci na srovnání získali Východočeši tři minuty před koncem, když byl vyloučen hostující obránce. Následnou power-play přibrzdil Mrázův faul. I tak se ale do obří příležitosti dostal Vojtěch Aschenbrenner, na kterého zívala poloodkrytá branka, Milota však vytáhl betonem zákrok utkání. Více už domácí nestihli, a tak si z posledního utkání před vyřazovacího utkání odnesli porážku 0:1.

Ohlasy k utkání