út 6.9.2022 | Eva Šafranková

Dorost po neúspěšné sérii zabral. Porazil Slavii 7:3

Poslední přípravný zápas doma zvládl dorost na výbornou. Dokázal prolomit sérii proher a porazit Slavii, která utrpěla v přípravě jedinou porážku od jejího rivala, a to od pražské Sparty. Hradec šel od úvodní třetiny do dvoubrankového vedení. Hostům se podařilo dvakrát snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Lvi už ji poté k ničemu nepustili. Odváděli dobrou defenzivní práci a přidali další branky. Na vítězství Hradce se podíleli i dvougóloví střelci – Tobiáš Vítek, Jakub Jón a Dominik Pavlík. Domácí tak zaslouženě vyhráli vysoko 7:3.

Na každé straně cinkla tyčka, do vedení šli domácí

Začátek zápasu byl v režii Slavie, ale to se změnilo ve druhé minutě, kdy Vojtěch Aschenbrenner ujel sám a nastřelil tyčku. O pár sekund později se opakovala stejná akce, tentokrát blafák Jonáše Bašty do forhendu nevyšel. Hradečtí odváděli dobrou defenzivní práci a hokejisté Slavie měli problémy dostat se do útočného pásma. Mountfield měl k dispozici přesilovku, kterou dokázal v 11. minutě využít Jakub Jón, když obdržel přihrávku k levé tyči a bez problému zasunul puk do odkryté brány – 1:0.

O minutu později šel Hradec do dvoubrankového vedení zásluhou Tobiáše Vítka, který golfákem z mezikruží trefil pravou šibenici. Domácí pokračovali dobrým pohybem, avšak Danny Chludil využil nepozornost obrany a střelou pod víko snížil na 1:2. Po inkasovaném gólu byli Hradečtí stále aktivní, Tadeáš Burda poslal kotouč od modré přímo do pravého růžku – 3:1. Zbytek třetiny se bojovalo o puk, avšak výraznou příležitost si při přečíslení vytvořil Maxmilian Curran a za zády Petříka cinkla znovu branková konstrukce.

Vyrovnaná hra, šance na obou stranách

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila lépe Slavia, která hrála velmi aktivně, ale i Hradec měl zajímavé šance. Třeba Matěj Voděracký se ocitl těsně před brankářem, ale Bašta ho vychytal. Hosté se dostali opět do jednobrankového kontaktu, když se odraženého kotouče zmocnil Denis Hlavička a vystřelil z levého kruhu – 3:2. Další gól mohli přidat Slávisté v početních výhodách, avšak Hradečtí dobře bránili.

V dalších minutách byla hra poměrně vyrovnaná, oba celky si vytvářely zajímavé šance, ale Vojtěch Petřík i Jonáš Bašta podrželi své týmy vždy, když bylo třeba. Mountfield opět odskočil ve 31. minutě na rozdíl dvou branek, zásluhou Jana Vyviala, který vybojoval puk za brankou a poslal ho na Tobiáše Vítka, jenž ho zasunul za záda Bašty – 4:2. Na druhé straně Tobiáš Tichý prověřil Petříka střelou mezi betony, ten stihl mezírku zavřít včas.

Lvi si vedení pohlídali a přidali ještě tři góly

Úvod poslední třetiny nenabídl příliš mnoho šancí, hra se odehrávala zejména ve středním pásmu. Ve 45. minutě však Jakub Jón vyslal kotouč nad lapačku Bašty a Hradec vedl již 5:2. O další gól se mohl postarat Jan Vyvial v oslabení, ten však přihrávku od Štěpána Černého promáchl. Domácí neměli pořád dost a neustále si vytvářeli velké příležitosti.

Slavia se snažila o totéž, ale Petřík nic nepustil. Ani střelu kapitána Dannyho Chludila, který ho prověřil z těsné blízkosti. Ze závaru před brankou hostujícího gólmana vytěžil v 51. minutě Dominik Pavlík, jenž rozvlnil síť – 6:2. Zbytek utkání si Hradečtí pohlídali, odváděli dobrou práci v obraně a nepouštěli soupeře do útoku. Arturovi Kucharčíkovi se sice podařilo vstřelit ještě jeden gól, ale Dominik Pavlík ihned reagoval a forhendem dostal puk za brankovou čáru. Lvi nakonec zvítězili 7:3.