so 1.3.2008 | Lukáš Souček

Dorost podlehl Havířovu těsně 3:2

Ve druhém utkání skupiny play-out se dorostencům bodovat nepodařilo. Havířovští otevřeli skóre zápasu v první třetině a ve 24. minutě svůj náskok zvýšili na rozdíl dvou branek. O minutu později však svým prvním extraligovým gólem snížil David Reichmann a hned po něm vyrovnal pěkným blafákem Aleš Půlpán. Ve třetí třetině měli Hradečtí více ze hry, brankář hostů musel zasahovat hned proti osmnácti hradeckým střelám, zatímco Tomáš Alexa na druhé straně čelil pouze sedmi. I přesto domácí brankou v 52. minutě po šťastném odrazu kotouče rozhodli o svém vítězství.

V první třetině k vidění příliš hokejové krásy nebylo. Domácí tým měl lehce navrch a také se jako první dostal do vedení. Po kombinaci celého útoku zakončil akci Havířova přesnou střelou Antonín Pechanec. Jednalo se také o jedinou zajímavější akci první třetiny. Gólmani příliš práce se střelami hráčů z obou týmů neměli. Všechny šance a střelecké pokusy byly podnikány z bezpečné vzdálenosti.

Druhá část zápasu už přinesla daleko záživnější momenty. Nejprve Tomáš Mráz zvýšil už na 2:0 pro Havířov a vypadalo to, že domácí převezmou otěže zápasu. Jenže opak byl pravdou. O minutu později si obhodil chytrou narážečkou o mantinel David Reichmann tři hráče soupeře a snížil na rozdíl jediné branky. Vzápětí dostal od Davida Bartoše přesný pas do brejku Aleš Půlpán, kličkou se zbavil brankáře Matouška, který proti němu vystartoval a hradeckému útočníkovi nezbylo nic jiného než kotouč pohodlně zasunout do prázdné brány. Začínalo se tedy znovu od nuly.

Ve třetí třetině ostřelovali hradečtí hráči svatyni domácích ze všech možných pozic. Brankář Petr Matoušek své mužstvo v několika okamžicích výrazně podržel. Havířovští už v závěru zápasu nebyli příliš aktivní, avšak vytěžili z minima maximum. Antonín Pechanec schoval svoji střelu za obránce a trefil levou tyč Alexovy brány. Od ní se kotouč odrazil křížem přes brankoviště přímo na hůl Davida Videlky, na kterého zívala úplně odkrytá brána. Tu nemohl netrefit. Vzápětí ujížděl sám na Matouška David Bartoš, ale na zakončení neměl tolik prostoru, kolik by si představoval. V závěru zápasu měli příležitosti k vyrovnání zejména Václav Pánek při střele od modré čáry nebo David Šafránek, který byl ve stejné situaci jako chvíli před ním Videlka. Petr Matoušek však zázračným skokem jeho střelu do prázdné brány vytěsnil mimo své tyče. Hradec neskóroval ani ve více než minutové power-play, a tak všechny body zůstaly na ledě Havířova.