čt 19.9.2019 | Petr Dejnožka, Anna Marie Kokrhounová

Dorost poprvé padl, v derby nestačil na rozjeté Pardubice

Do východočeského derby nevstoupili hradečtí dorostenci vůbec špatně a už v 5. minutě na ledě Pardubic vedli. Byli tak prvním týmem v letošní sezóně, který dokázal Pardubickým vstřelit branku. Dynamo s nimi však drželo krok a ve vlastním oslabení vyrovnalo. Na začátku druhé periody si sice Mountfield vzal svůj náskok zpět, na víc se ale už nezmohl. Naopak Pardubičtí předvedli svou sílu a do konce utkání rozvlnili hradeckou síť ještě čtyřikrát. Po dvou výhrách tak dorostenci prohráli 2:5.

Od úvodní minuty se v malé hale hrál hokej ve svižném tempu, na který bylo radost se dívat. Ani jeden z týmů si nevytvořil souvislejší převahu, šance byly k vidění na obou stranách. A zanedlouho přišly na řadu i branky. Již v páté minutě se hradečtí hokejisté dostali do vedení, když první trefu do sítě Pardubic v letošním ročníku po více jak sto dvaceti minutách hry zaznamenal Šimon Táborský – 0:1.

Inkasovaná branka Pardubice nesložila, naopak je nastartovala k ofenzivnímu snažení. K vyrovnání jim paradoxně musela pomoci až přesilová hra soupeře, při které ujel zadákům Matěj Kloz a prudkou ranou do horní poloviny branky prostřelil Tichého. Vyrovnaný stav vydržel až do pětadvacáté minuty zápasu, kvalitní důraz v předbrankovém prostoru prokázal Lukáš Pajer, jenž vrátit Hradci podruhé, a naposledy, vedení – 1:2.

Od té doby se střelecky prosazovalo jen pardubické Dynamo. Nejprve po kvalitní spolupráci s Formánkem vstřelil vyrovnávací branku Daniel Herčík, o dvě minuty později poslal domácí výběr poprvé do vedení Adam Paleček – 3:2. Ani v dalším průběhu utkání si brankáři Borovička a Tichý na nedostatek práce stěžovat nemohli, do závěrečného dějství vstupovaly Pardubice s těsným vedením na kontě.

Když už to vypadalo na schylující závěrečný tlak Mountfieldu, zasadili domácí hokejisté závěrečný úder. Obrana hostí totiž podruhé v zápase zapomněla na Adama Palečka, do prázdné branky následně pečetil pardubické vítězství druhou brankou Matěj Kloz – 5:2. Po třech kolech tak zůstalo Dynamo stále neporaženo, naopak Lvi před svým sokem poprvé kapitulovali.

Matěj Beneš 0 0 0 -2 0
Michal Beneš 0 0 0 -2 0
Jan Boukal 0 0 0 -3 0