pá 22.9.2006 | Lukáš Souček

Dorost přivezl z Pardubic vysokou porážku

Východočeské derby mělo pro Hradec velmi hořký konec. Pardubičtí vlétli do zápasu doslova po hlavě. Již po čtrnácti minutách vedli o čtyři branky a Hradečtí se do takto rozehraného zápasu už nedokázali vrátit. Ve zbývajícím čase se jim dokonce ani jednou nepodařilo překonat pardubického brankáře Filipa Landsmana. Pardubice ve druhé třetině zvýšili už na 5:0 a v posledních dvaceti minutách uzavřeli skóre východočeského derby na konečných 7:0.

Domácí vlétli do zápasu o poznání lépe. Hned po 93 vteřinách se totiž zásluhou Marka Zavřela dostali do vedení. Hradeckým se nepodařilo začátek utkání odchytit, ale po obdržené brance dostali několikrát domácí tým pod tlak. Bohužel se hosté kýženého vyrovnávacího gólu nedočkali ani při přesilových hrách. Naopak, ihned po skončení jedné z nich skočil na led z trestné lavice Jan Buchtele, jenž dostal perfektní přihrávku do brejku a zvýšil na 2:0. Právě v tu chvíli jakoby hradecké hráče někdo zmrazil. V čase 12:23 vyhnal z hradecké svatyně Jiřího Blažka Jan Ježek střelou z mezikruží a o minutu později už se Pardubice radovaly ze sporné branky Roberta Kousala.

V úvodu druhé třetiny byla na hráčích Hradce ještě vidět snaha o navrácení se do zápasu, jenže jakékoliv další nadějné pokusy zametl pod stůl pátou trefou do černého Jan Ježek. Pětibrankový náskok už byl na Energetiky moc, a tak se druhá třetina dohrála bez další změny stavu.

Ve třetí třetině už se utkání jen dohrávalo. Body byly v podstatě rozdány o dvacet minut dříve. Domácí si zbytek utkání vychutnali, navíc se ještě mohli radovat z gólových úspěchů Roberta Krejnuse a Adama Havlíka. Hradečtí si museli posledních dvacet minut doslova protrpět a nakonec se jim nepodařilo ani vstřelit čestný gól, který by Filipu Landsmanovi překazil čisté konto. "Někteří hráči stále nepředvádějí to, co se od nich očekává. Vážně uvažujeme o tom, že se s nimi rozloučíme a kádr částečně obměníme," pronesl zklamaně po utkání Pavel Táborský, hlavní kouč hradeckých dorostenců.