ne 17.3.2019 | Martina Nová, Radek Staněk

Dorost prohrál na Spartě, v úterý bude doma odvracet vyřazení

Den před muži vstoupili do vyřazovacích bojů hradečtí dorostenci. Zápas na ledě Sparty zahájili ve velkém stylu a brzy šli do dvoubrankového vedení. Pražané však třemi brankami dokázali skóre otočit. Lvi se nevzdali a Šimon Marha poslal utkání do prodloužení. V něm se prosadili sparťané, kteří tak budou v úterním hradeckém střetu útočit na postup, zatímco Mountfield zabojuje o vyrovnání série a rozhodující třetí zápas.

Hradec odskočil o dva góly, Sparta snížila

Pohledný hokej nabídla první třetina čtvrfinálového duelu mezi Spartou a Hradcem Králové divákům v holešovické Tipsport areně. Hráči předváděli rovnocenný boj jak mezi sebou, tak s vedlejší Matějskou poutí na Výstavišti. K vidění bylo mnoho protiútoků, přečíslení, dokonce zvonila i dvakrát tyčka. V první polovině dějství bylo na programu několik vyloučení, nicméně žádný celek přesilovou hru nezužitkoval.

Vše se změnilo ve 12. minutě, kdy puk za Krbečka procpal Lukáš Pajer trefou po buly a hosté šli do vedení – 0:1. Skóre pro Mountfield záhy navýšil Matyáš Budina a pro Spartu to byla tvrdá rána. Následně se musela bránit nabuzeným Východočechům, nicméně domácí hokejisté nesložili zbraně a do konce první dvacetiminutovky snížili. Jakub Červenka v otočce propasíroval kotouč za Tichého z mezikruží a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Prostřední část změnu skóre nepřinesla

Sparta s přesilovkou v zádech vlétla do druhé třetiny jako uragán, Tichý měl plné ruce práce s domácími hráči, nicméně vyrovnání se sparťanští fanoušci nedočkali. Poté začalo intenzivně přibývat vyloučení a dveře trestných lavic byly neustále dokořán.

Při hře v netradičním počtu hráčů na ledové ploše byli nebezpečnější hosté, zahrozil třeba Lukáš Pajer, který zakončoval únik tři na jednoho, Krbeček ale vytáhl svůj beton. V závěru pak na druhé straně zkoušel zblízka vyrovnat Broš, jeho pokus o teč gólem neskončil. Žádný celek tedy přesilovku nezužitkoval, proto se také šlo do třetí části za stavu 1:2.

Pražané šli do vedení, Mountfield ale srovnal

Hradec vstoupil do další dvacetiminutovky s výhodou jednoho muže v poli navíc, nicméně přesilovku nevyužil, naopak sám šel na trestnou. Přišel tak první a poslední přesilovkový gól utkání, Adam Mácha využil zmatku před bránou a vyrovnal na 2:2. Sparta poté ožila a zápas dostal vysoké obrátky. Vše se ještě více zdramatizovala trefou domácího Alberta Bareše, který poslal svůj tým poprvé do vedení – 3:2.

Sparťané byli velmi nažhavení a byli blízko i čtvrtému gólu při šanci Kupičky, nicméně Mountfield se ze studené spršky dokázal oklepat. S blížícím se koncem základní hrací doby Hradec zvyšoval obrátky a Pražané nakonec potřetí kapitulovali. Šimon Marha proměnil pohlednou souhru s Pajerem a Slafkovským – 3:3.

První výhru série urvali sparťané

Hradečtí si tedy vynutili prodloužení, které bylo desetiminutové při hře čtyři na čtyři s náhlou smrtí. Lépe začali Východočeši, gólman Krbeček měl plné ruce práce s ofenzívou Mountfieldu. Nicméně Sparta se poměrně rychle dostala do tempa a již ve třetí minutě nastavení rozhodla o svém vítězství. Michal Vitouch přesně namířil puk k pravé tyči a jeho spoluhráči se vší radostí vrhli na ledovou plochu. Hradečtí první duel série sice těsně prohráli, další střetnutí je ale čeká už v úterý, a to na domácí půdě.