so 15.9.2007 | Lukáš Souček, Ondřej Kubát

Dorost prohrál v Brně fotbalovým výsledkem

Hradečtí dorostenci v pátém kole extraligy nebyly daleko od bodů. Sice prohrávali už o dvě branky, ale vyrovnání měli na svých hokejkách. Kometa se dostala do vedení 16 vteřin před první sirénou trochu šťastným gólem. Stejný stav zápasu trval i po čtyřiceti minutách hry. Až ve třetí třetině se skóre opět měnilo. Nejprve ve 48. minutě Brno zvýšilo svůj náskok na rozdíl dvou branek a teprve poté přišla závěrečná ofenzíva Hradce. V čase 59:12 propálil od modré čáry domácího brankáře Václav Pánek. Šance na vyrovnání se naskytla v posledních vteřinách zápasu, ale Milan Valášek nasměroval kotouč pouze do tyče.

Domácí Kometa vstoupila do zápasu lépe a hned v úvodních minutách si vypracovala několik šancí. Brankář Kotrla však úvodnímu tlaku odolal a hra se následně srovnala. K vidění příliš hokejové krásy nebylo. Hradečtí přijeli do haly Rondo s defenzivní hrou a brněnským hráčům kombinace příliš nevycházely. I tak ale domácí dvanáctkrát ohrozili hradeckou branku, tedy dvakrát více než soupeř. Skóre utkání otevřel šťastnou brankou v čase 19:44 Michal Březa. Dostal se totiž k odražené střele Komínka, avšak dorážka mu nesedla. Kotouč se mu svezl po holi a poté se pomalu ale jistě doplazil až za brankovou čáru.

Ve druhé třetině se taktika obou týmů příliš neměnila. Hradec stále vycházel ze zabezpečené obrany, zatímco domácí spíše zkoušeli kombinovat. Lepší vstup do třetiny měli hosté. Ondřej Matějček našel v přesilovce hře dobře postaveného Milana Valáška. Ten ale výhodnou střeleckou pozici ve vyrovnávací branku neproměnil. Druhou šanci na vyrovnání měl ve 34. minutě sám Matějček, ale rovněž brankáře Jíru nepřekonal. Kometa střílela na hradeckou bránu ve druhé třetině z uctivé vzdálenosti. Z jedenácti střel si za záda Kotrly nenašla cestu žádná.

Důležitý moment zápasu přišel v čase 47:59, když Lukáš Hnilička objel hradeckou bránu a bekhendem k překvapení všech přesně zakončil pod horní tyčku. Dvoubrankové vedení Komety vyburcovalo hradecké hráče k útočným aktivitám. Velkou šanci měl opět Ondřej Matějček, ale na brankáře Jíru nevyzrál podruhé. O dvě minuty později Východočeši zapomněli na zadní vrátka. Oldřich Heža se uvolnil krásnou kličkou, brankář Kotrla ho však vychytal. Hradečtí se dočkali branky až v čase 59:12 při hře čtyř hráčů na obou stranách. Daniel Filip vyhrál vhazování na Václava Pánka. Ten svou tvrdou střelu nasměroval přesně k pravé tyči Jírovy branky. Následovalo rychlé nastěhování hradeckého celku do třetiny soupeře a odvolání brankáře. Výsledkem byla obrovská šance Milana Valáška, na kterého zívala prázdná brána. Hradecký útočník však trefil v posledních vteřinách zápasu pouze tyč, a tak všechny body zůstaly na brněnském ledě.