so 29.2.2020 | Tomáš Vlček, Anna Marie Kokrhounová

Dorost si v Havířově vynutil nastavení, po nájezdech padl 2:3

Střídavá bilance hradeckých dorostenců pokračuje, po minulém úspěchu totiž znovu padli. Vedení ze 4. minuty ztratili Hradečtí v polovině utkání, Havířov ale dokázal otočit a dlouho to vypadlo, že tři body zůstanou ve Slezsku. Dvacet šest vteřin před koncem však poslal zápas do nastavení Lukáš Pajer. O vítězi se rozhodlo až v samostatných nájezdech, ve kterých byli lepší Havířovští. Hradečtí si tak zpět na východ Čech odvezli jen jeden bod.

Rychlé tempo přetavil Hradec v gól

Zápas nabral hned od úvodu dobré tempo a na první gól se čekalo necelé 4 minuty. Pak se Matyáš Budina dostal za záda obránců a sám před Nowakem zakončil přesně k jeho pravé tyči – 0:1. Havířovští měli šance na srovnání, ale Kolat ani Vojkůvka neuspěli. Pak AZet přežil oslabení a v 9. minutě zahrozil Csabiho tečí po Bílkově střele.

Ale i hosté mohli přidat druhý gól. Ve 13. minutě však Nowak zvládl velký nápor ve svém brankovišti a ve 14. minutě ujetého Giesla zblokovali vracející se domácí obránci. A protože v poslední minutě Kremnický neprostřelil zblízka Žalčíka v hradecké brance, zůstalo skóre 0:1.

Havířov se štěstím vyrovnal

Druhá třetina začala pranicí Urbančíka s Táborským, po niž následovala přesilovka hostů. Tu AZet s přehledem ubránil a chvíli poté srovnal. Ondřej Becher šikovně na brankovišti tečoval Bílkovu střelu a bylo to 1:1. Po polovině utkání ohrozil domácí branku Budina, ale po blafáku nedokázal puk zasunout do odkryté branky. Ve zbytku třetiny upadla úroveň hry a šance, natož branky nebyly vidět žádné.

Domácí otočili, Pajer však poslal zápas do prodloužení

Ve třetí třetině nejprve domácí dokonali obrat, když ve 44. minutě v přesilové hře Ondřej Becher dostal přihrávku na levý kruh a střelou švihem vymetl Žálčíkovu šibenici nad vyrážečkou – 2:1. Hradečtí mohli srovnat za 5 minut když svého soupeře sevřeli u jeho branky a Nowak musel čelit spršce střel, ale odolal. A stejně tak se mu zadařilo v 53. minutě. Hosté se ale přeci jen dočkali vyrovnání. V poslední minutě odvolali brankáře, usadili se v útočném pásmu a Lukáš Pajer svou bombou od modré trefil přesně levou šibenici – 2:2.

Samostatné nájezdy ovládl Havířov

V prodloužení mohly strhnout výhru na svou stranu oba týmy, ale všechny šance zůstaly nevyužity. V následných nájezdech byli v poměru 3:2 úspěšnější AZeťáci, kteří tak berou z utkání dva body, na východočechy zbyl jeden.