čt 15.11.2018 | Štěpán Ondráček, Radek Staněk

Dorost stáhl dvoubrankové manko, body ale zůstaly v Brodu

Hradecký dorost své vrstevníky z Havlíčkova Brodu výrazně přestřílel, na body však nedosáhl. Domácí prokázali efektivitu a v průběhu utkání si vypracovali dvoubrankové vedení, které ale Mountfield ve třetí části vyrovnal. Brod však bleskově kontroval a třetím gólem si zajistil výhru. Další bod získal i v předlouhých nájezdech, které vyvrcholily až 12. sérií. Před sobotním zápasem s Jihlavou však Lvi stále drží postupové karty ve svých rukách.

Bruslaři získali vedení z početní výhody

Úvodní minuty utkání patřily Hradeckým, kteří si vytvořili řadu šancí, avšak ani jedna neskončila v síti domácího celku. První přesilovou hru hráli hosté, kteří si vytvořili enormní tlak na Královu svatyni, ovšem maskovaný muž Havlíčkova Brodu byl bezchybný. Nejvíce pokusů měl hradecký Marha, který si na gólmana domácích nepřišel. Bruslaři si rovněž zahráli početní výhodu, ve které mohli inkasovat. Slafkovský se natlačil přes svého strážce a chtěl zakončovat mezi pravý beton a tyč, avšak neuspěl.

Havlíčkobrodští však svoji početní výhodu přeci jen zužitkovali, a to po krásné akci. Puk šel po se Filip Dymák, Adam Rauš a zakončující Matěj Kozlík. Právě střelec posledních zápasů zůstal zcela nehlídaný a pokusem nad levý beton rozvlnil síť soupeře – 1:0. Východočeši potom ukázali tah na branku, ale jejich pokusy skončily na brankáři Královi nebo pozorné defenzivě.

Domácí zdvojnásobili své vedení

Druhou třetinu začali mladí Bruslaři přímo pohádkově, když se prosadili hned v první minutě. Michal Beneš zavezl puk do pásma, kde nahrál na modrou čáru Adamu Dvořákovi. Urostlý obránce se s ničím nepáral a nekompromisní ranou nad ledem zvýšil vedení – 2:0.

Celek z Kotliny byl lepším mužstvem, a to potvrdil i v oslabení, když se do zajímavé situace dostala dvojice Dymák, Rauš, ale ani jeden neprocpal puk za brankovou čáru. Východočeši ke konci třetiny převzali iniciativu, ale brankář Král byl vždy na svém místě. Největší šanci Hradeckých měl na hokejce Slafkovský, který si vybruslil mezi kruhy, avšak jeho střela zápěstím našla připravenou lapačku domácího brankáře.

Hradec vyrovnal, Brod ale vzápětí zareagoval

Poslední dějství patřilo hokejistům zpod Bílé věže, kteří vlétli na svého vyzyvatele. Ve 42. minutě se po krásné souhře prosadil Lukáš Souček, jenž měl lehkou pozici. Hradečtí potvrdili svoji dominanci za další čtyři minuty, když využili přesilovku. Pelda nahrál na modrou čáru Juraji Slafkovskému, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a bylo vyrovnáno – 2:2.

Jenže domácí, ač byli v obtížné situaci, dokázali blesku rychle reagovat. Filip Dymák si nabruslil na pravý kruh, odkud přesně mířenou střelou do pravé šibenice rozsvítil červené světlo a poslal svůj tým znovu do vedení – 3:2. V 53. minutě mohl přiblížit domácí k výhře Juřica, ten ale neproměnil samostatný nájezd. V samém závěru si Mountfield vytvořil drtivý tlak, avšak ten vyrovnávající branku nepřinesl a Východočeši se museli smířit s těsnou porážkou.

Nadstavbové nájezdy rozhodla až 12. série

Prodloužení se hrálo na jednu branku, a to havlíčkobrodskou. Všechny šance Východočechů však ztroskotali na výborném brankáři Královi, jenž zamkl svoji branku na sedm západů. Domácí se do šance dostali po polovině nastaveného času, když gól na holi měl Beneš, ale Tichý byl proti. Prodloužení nerozhodlo, a tak se šlo na nájezdy. Ve třetí sérii uspěl domácí Karel Matoušů, avšak hned vzápětí odpověděl Matěj Beneš. Potom maskovaní muži zamkli své branky a rozuzlení přišlo ve 12. sérii z hole Davida Krejčího, který blafákem mezi betony rozjásal všechny přítomné na zimním stadionu.

Matěj Beneš 0 0 0 -1 0
Jan Boukal 0 0 0 -1 0