pá 11.3.2022 | Jakub Ruč, Jan Brůna

Dorost v Brně padl, o postupujícím rozhodne nedělní mač

Zápletka je na světě. Když hradečtí dorostenci ve středu doma porazili Kometu po nájezdech, stačila jim jediná výhra k postupu do čtvrtfinále. Jenže Brňané i díky hattricku Ondřeje Kose zvládli zápas na svém ledě poměrem 5:1 a o tom, kdo bude pokračovat v play off, rozhodne nedělní utkání pod Bílou věží. To je na programu od 12:45.

Mountfield vstoupil do utkání aktivně, což však nikterak nerozhodilo domácí Kometu, která už v 6. minutě vedla. Robin Rakus našel přesným pasem na levém mantinelu Ondřeje Kose, jenž využil nabídnutého prostoru a přesnou střelou otevřel skóre zápasu – 1:0. Netrvalo dlouho a Brňané vedli o dvě branky. Ondřej Kos se v útočné třetině zmocnil puku, nabruslil si před Kasala a povedenou kličkou do forhendu jej překonal – 2:0.

Kontaktní gól přišel v 15. minutě. Filip Žaba z pravého kruhu prudce strhnul směr na osu hřiště, odkud střelou na zadní tyč rozvlnil síť za Kavanem – 2:1. Blízko vyrovnání byli Hradečtí v 19. minutě. Klíma v přečíslení tří proti jednomu vracel puk do druhé vlny na Trejbala, ten se ocitl úplně sám před brankou, Kavan se však blýskl skvělým zákrokem a udržel těsné vedení Komety.

Na začátku druhého dějství mohli jít modrobílí znovu do dvoubrankového vedení. Rakus našel zadovkou z brankoviště v mezikruží úplně volného Zdubu, jenž však v obrovské šanci trefil jen gólmana. V polovině zápasu se po pravém mantinelu řítil Rakus, který přenechal puk na Halačku. Ten se ocitl úplně sám před brankovištěm, vylámal si ale zuby na Kasalovi.

O dvě branky vedla Kometa znovu ve 44. minutě. Ondřej Kos rozkmital na levém křídle své rychlé nohy a střelou mezi ruku a tělo Kasala zkompletoval hattrick – 3:1. Ve 49. minutě ujeli Brněnští do přečíslení dva na jednoho. Zdubův pas přes brankoviště přistál přesně na čepeli Dominika Halačky a ten už jen zametl puk do prázdné branky – 4:1. Pět minut před koncem utkání se navíc při vlastním oslabení urval Michal Nekvapil a střelou do horní poloviny branky zasadil finální úder – 5:1. Kometa tak doma přehrála Východočechy vysoko 5:1 a vynutila si rozhodující duel osmifinále, který je na programu v neděli od 12:45.

Pokračovali jsme v dobrém výkonu, který jsme předváděli i v Hradci. Změna byla v tom, že jsme byli produktivní, hokej pokračoval ve stejném tempu. V první třetině soupeř hodně bruslil, s tím jsme měli velké problémy. Od druhé třetiny jsme už ale předváděli parádní hokej.