so 27.10.2007 | Lukáš Souček

Dorost v důležitém zápase podlehl Olomouci 0:3

Olomouc v posledních třech utkáních získala plný počet bodů, a tak se před střetnutím s Hradcem Králové vyšvihla před svého sobotního soupeře v tabulce týmů o jeden bod. Hradečtí v poslední době bodují vždy v jednom ze dvou zápasů. Zápas 18. kola tak nesliboval pěknou hokejovou podívanou, nýbrž nelítostný boj o body. Ve vypjatém utkání se nakonec ze třech bodů radovali hráči Olomouce, když v každé třetině přidali po jedné brance. Hradečtí střelci vyšli naprázdno.

Hned v úvodu utkání měli hosté výhodu jednoho hráče v poli, ale v přesilové hře se k ničemu nedostali. Domácí se bez větších problémů ubránili. Oba týmy se snažily hru maximálně zjednodušit a nevymýšleli žádné složité kombinace. Důležité bylo neobdržet branku. První vážnější šanci měl v jedenácté minutě hostující Jan Skoček, když čelil Kotrlovi tváří v tvář. Hradecký brankář si ale s jeho pokusem poradil. Avšak o pět minut později už Olomouc skórovala. Střelu obránce Kvasničky od modré čáry tečoval v prostoru mezi kruhy David Konečný a bylo to 0:1. Ve zbývajícím čase se už nic zajímavého neudálo, a tak byla po dvaceti minutách větší spokojenost na straně hostů.

Druhou třetinu odstartovala dvojnásobná přesilová hra Olomouce. Hradecká lavička totiž protestovala proti vyloučení Půlpána za napadení a rozhodčí nemilosrdně poslal Hradec do třech. Domácí celek se dvě minuty náporu hostů bránil. Pět vteřin po návratu obou hradeckých hráčů na led však hosté šťastně zvýšili své vedení. Střela Jakuba Schejbala trefila brusle Martina Kryla, od kterých kotouč rovnou zamířil do hradecké sítě. Východočeši sice měli vůli po vyrovnání, ale celková hra se jim nedařila. Kotouče přeskakovaly přes hokejky a k přesnému zakončení scházely centimetry. Olomouc vedla po dvou třetinách 2:0.

Do posledního dějství vstoupili domácí agresivněji a už od samotného začátku se pokoušeli o útočný hokej. V sobotu však neměli svůj den a scházela i potřebná dávka štěstí. Téměř žádnou šanci si domácí nevytvořili ani v přesilovkách. Čas stále ubíhal a tři body se hradeckým hráčům stále vzdalovaly. V 54. minutě navíc David Konečný přidal svou druhou branku v utkání a bylo prakticky rozhodnuto. Slibnou šanci alespoň na snížení si dvakrát vytvořil Ondřej Matějček, když v obou případech projel obranou Olomouce. Dvakrát však přestřelil. Olomouc tak zvítězila po čtvrté v řadě. Pomalu ale jistě tak opouští sestupové vody. Situace na spodku tabulky je stále neuvěřitelně vyrovnaná a v celkovém hodnocení bude rozhodovat každý bod. Hradecké borce čeká ještě dlouhá cesta k úspěšnému závěru sezóny.