pá 7.9.2007 | Lukáš Souček

Dorost ztratil nadějné tříbrankové vedení a je stále bez bodu

Poprvé v letošní sezóně se na hradeckém zimním stadionu hrála extraliga mládežnického hokeje. Dorostenci přivítali Třebíč, která stejně jako hradecký tým v předchozích dvou utkáních nebodovala. První polovina zápasu patřila domácím. Ti si dokonce vypracovali náskok až 4:1! Avšak toto nadějné vedení ještě ve druhé třetině ztratili. Soupeř navíc dokázal zareagovat i na pátou branku Východočechů dvěma zásahy do černého a bylo rozhodnuto. Třebíč senzačně obrátila utkání ve svůj prospěch, Hradec neudržel slibné vedení.

Obrovskou chybu vyrobili domácí hned při úvodním vhazování, když špatně pokryli hráče soupeře. Výsledkem bylo přečíslení dva na jednoho, které se snažil zakončovat Ondřej Němec, ale brankář Kotrla jeho střelu zneškodnil. V čase 8:25 Hradečtí sehráli přesilovku přesně jak z učebnice. Kombinaci na jeden dotek zakončil střelou z první Daniel Filip. V 16. minutě byl blízko vyrovnání Dominik Stahorský. Brankář Východočechů ale ještě na poslední chvíli stačil vymrštit vyrážečku, čímž zachránil situaci a také přerušil asi neustálý minutový tlak Třebíče. O dvě minuty později už se ale hosté prosadili. Tomáš Kotrla po jednom ze zákroků rozehrál kotouč přímo na hůl Tomáše Bartejse, který tvrdou bombou od modré vyrovnal na 1:1.

Utkání se nehrálo v žádném velkém tempu. I přesto přinesla druhá dvacetiminutovka naprosto nečekaný vývoj. Nejprve se rozstříleli hráči Hradce Králové. Na 2:1 zvýšil ve dvojnásobné přesilové hře střelou od modré Václav Pánek. O minutu později pro změnu napřáhl Daniel Komárek a trefil připravenou hůl Aleše Půlpána. To ale nebylo ze strany Hradce vše. Po akci Matějčka s Komárkem se dostal ke kotouči Jiří Bohdanecký a z pozice vleže ho dopravil až za brankovou čáru. Hradec vedl 4:1 a vnesl na své hokejky klid. Za dvě minuty ovšem domácí zjistili, že klidu do hry vložili až moc. V rozmezí třech minut totiž hosté vyrovnali. Nejprve Tomáš Vondráček předložil přesně Ondřeji Němcovi. Za minutu se nejlépe ve skrumáži před brankou zorientoval David Fryauf a bylo to už jen o gól. Uplynulo 72 vteřin a bylo srovnáno. Ondřej Němec opět po milimetrové přihrávce Vondráčka rozvlnil hradeckou síť. Domácí si po čtvrté inkasované brance vzali oddechový čas a vyplatilo se. Na ukazateli skóre právě svítil čas 37:09, když Václav Pánek trefil dobře postaveného Milana Valáška, od kterého se kotouč odrazil až za záda Adam Wolfa.

Neuvěřitelné události ze druhé třetiny se promítli i do té třetí. Domácí totiž zjistili, že Třebíč chce na východě Čech bodovat, a taky že se tak stalo. Hradečtí nedokázali splnit taktické pokyny a po dvou hrubých chybách přišli o vedení. Spolupráci Němec - Vondráček si zajisté nemohl trenér Jiří Otoupalík po utkání vynachválit. I tentokrát totiž byla zmíněná dvojice u vyrovnávací branky. Kapitán Ondřej Němec tak utkání ještě ozdobil svým hattrickem. Za stavu 5:5 by následovalo prodloužení, případně samostatné nájezdy. Hosté však byli proti. Přesně ve 49. minutě rozhodl utkání přesnou trefou Radim Večeřa a bylo to jasné. Třebíč naprosto neočekávaně otočila vývoj zápasu a z naprostého minima nakonec vytěžila tři body. Není tak divu, že na straně hostů propukla po šedesáti minutách obrovská zasloužená radost. Na druhé straně to zase byl velký smutek, jak už to v hokeji většinou bývá.