pá 5.11.2004 | Lukáš Souček

Dorost zvládl důležitý zápas s týmem Hvězdy Praha na jedničku

Před pátečním zápasem, hraném v Hradci Králové, měla obě mužstva po třinácti bodech. Důležité utkání začalo na obou stranách opatrně. Ani jedno mužstvo nechtělo ze začátku zápasu inkasovat rychlý a zbytečný gól. Branky v první třetině padaly až posledních pět minut před sirénou a do šaten se odcházelo za stavu 2:1. Hvězda Praha však zbytek utkání nezvládla a Energetici svého soupeře rozstříleli 7:1. Východočeši tak opět bodovali a jejich šance na play off je zase o něco větší. Dorostenci teď mají volný víkend, jelikož páteční pátnácté kolo uzavřelo první polovinu soutěže.

Úvod zápasu nebyl nijak zajímavý. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany a první větší šance přišla až v desáté minutě z hole pražských hokejistů. Brankář Jan Balážik se ale rychle přemístil a ještě stihl vyrazit nepříjemnou střelu. První branka padla o pět minut později, když Jiří Šimoníček zužitkoval přihrávku Petra Burdycha. Pár sekund poté zakončil Jakub Kozák, kterému nahrával Jiří Kašuba. Hosté stihli ještě do konce úvodní třetiny snížit na 2:1 gólem šikovného Petra, jenž se dostal až k bráně domácích a zakončil.

Hvězda Praha jako by ve druhé třetině přestala hrát o vítězství a tak se zápasu ujali domácí. Ve druhé třetině skórovali dvakrát a zvýšili tak svůj náskok na 4:1. O třetí branku se dvě minuty po zahájení druhé třetiny postaral Jiří Kašuba, když doslova propasíroval puk za záda hostujícího gólmana a o další dvě minuty později se radoval Ondřej Fiedler. Východočeši tak končili druhou část zápasu se tříbrankovým vedením a spokojeni odcházeli do kabin.

Ani ve třetí třetině se hosté nedokázali prosadit a znovu tedy stříleli góly pouze domácí. Na 5:1 zvyšoval ve 48. minutě svým druhým gólem Jiří Šimoníček a o čtyři minuty později dovršil svůj hattrick po ukázkové přihrávce Ondřeje Fiedlera. Skóre zápasu uzavřel v 55. minutě Martin Svoboda, jenž proměnil asistenci Tomáše Kubišty. Východočeši tak zaslouženě vyhráli a získali další cenné body. Po několikadenní přestávce je čeká soupeř z Mladé Boleslavi a všichni příznivci hradeckých dorostenců doufají, že body opět zůstanou na východu Čech.