ne 6.1.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci 11 vteřin před koncem zápasu vyrovnali a vyhráli na penalty

Po vánoční pauze měli dorostenci na programu utkání 33. kola s Karlovými Vary. Hradečtí vlétli do zápasu dobře a překvapivě svého soupeře přehrávali. Ve druhé třetině však Karlovy Vary začaly tvrdit roli favorita a hned z kraje druhého dějství se dostaly do vedení. Naštěstí pro Východočechy o tři minuty déle vyrovnal Šimon Macháň. V úvodu třetí třetiny se opět hosté dostali do vedení. Hradečtí od té doby stále více a více stupňovali svůj tlak a vyrovnání načasovali dokonale. V čase 59:49 vyrovnal přesnou střelou Daniel Filip. V samostatných nájezdech pak rozhodl o hradeckém vítězství David Bartoš.

Prvním momentům zápasu překvapivě udával tempo domácí celek. Hradečtí vstoupili do utkání s velkou chutí. Hned v úvodu zahrozil nebezpečným průnikem Ondřej Matějček, ale Habala v karlovarské bráně nepřekonal. Domácí sice stříleli dvojnásobně než soupeř, největší šanci však měly Karlovy Vary. Dominik Vaněk pohotovou střelou přes obránce orazítkoval levou tyč Alexovy brány. Vladislav Habal měl v bráně hostů určitě více práce. Potvrdil však své kvality a všem přihlížejícím dokázal, že zaslouženě vede statistiky extraligy dorostu.

Ve druhé třetině už se konečně diváci dočkali i branek. Hned ve 23. minutě Karlovy Vary dokonale využily špatného střídání domácích. Přečíslení dva na jednoho zakončoval z přihrávky Vachovce Martin Frk. Hradec o tři minuty později odpověděl. Střelu Pavla Vaňka vyrazil Habal přímo na hokejku Šimona Macháně, který doklepl kotouč za brankovou čáru a postaral se tak o vyrovnání.

Třetí třetinu opět začali lépe hosté. Střela Michala Konečného změnila směr o brusle jednoho z hradeckých hráčů a obloukem dopadla přesně do sítě. Tentokrát ale rychlá odpověď Hradce nepřišla. Domácí tým se sice nutil do šancí a stupňoval svůj tlak. Logicky však v obraně vznikly mezery, které Karlovarští několikrát trestuhodně neproměnily v rozhodující gól. Východočeši dokázali přetavit svou snahu ve vyrovnávací branku 11 vteřin před závěrečnou sirénou. Aleš Půlpán předložil do prostoru mezi kruhy Danielu Filipovi, který rozjásal všechny příznivce hradeckého týmu.

V prodloužení měly Karlovy Vary výhodu přesilové hry a tím pádem i velkou příležitost k ukončení celého zápasu již v prodloužení. Ani jedna ze sedmi střel však brankovou čáru nepřešla, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii vyšli oba střelci na prázdno, zatímco ve druhé oba skórovali. Rozhodla tak série třetí. V té Jan Putyera neproměnil, zatímco David Bartoš vynikajícího brankáře hostů překonal přesnou střelou k pravé tyči.