so 3.11.2007 | Kristýna Guricová

Dorostenci ani ve druhém vzájemném utkání nevstřelili Vsetínu gól

Po neúspěchu na ledě Zlína, se Hradečtí další den přesunuli na slavný zimní stadion Na Lapači. Jenže hned v páté minutě zápasu už prohrávali, dokonce před koncem třetiny inkasovali ještě druhou branku. V první třetině sice svého soupeře překvapivě přestříleli, jenže vsetínský brankář všechny pokusy zlikvidoval. Ve druhé části hry přidal Vsetín velmi šťastnou třetí branku a Východočeši už nenašli sílu na obrat. Nutili se do střelby, ale gólově neuspěli. Do Hradce Králové se tak vrací s prázdnou.

V pravé sobotní poledne se na zimním stadionu Na Lapači sešli ke vzájemnému měření sil dorostenci Vsetína a Hradce Králové, aby spolu sehráli už dvacátý zápas letošní extraligy. Již ve druhé minutě tohoto utkání potěšil oko přihlížejících diváků domácí Kozák, který se šikovně protáhl mezi hostujícími obránci, ale ke střele na branku se už nedostal, byl totiž faulován jedním z hradeckých hráčů a Vsetínští si tak mohli zahrát první přesilovku dne. I přes to, že se zelenožlutí celkem bez problémů dostali před královéhradeckou bránu, nedokázali na nepříliš rozehřátého Kotrlu vyslat byť jen trochu nebezpečnou střelu a záhy bylo po první přesilovce. Stav v pěti na obou stranách však netrval příliš dlouho, rozhodčí Šiška usadil na trestnou lavici už o půl minuty později Kusáka za vražení na hrazení a domácí tak znovu okusili hru s převahou jednoho muže v poli. Na časomíře zrovna naskočil čas 4:40, když se hvizd píšťalky hlavního sudí ozval znovu, tentokrát však z poněkud jiného důvodu. Z velké skrumáže před hostující bránou zkusil na Kotrlu nejprve vystřelit Kajaba, jeho střelu stihl ještě hostující gólman vyrazit, pouze však před dorážejícího Jana Podešvu, na jehož ránu z bezprostřední blízkosti byl již královéhradecký gólman krátký a Vsetínští se tak radovali poprvé (1:0).

O pár minut později se situace na ledě obrátila a do čtyř museli jít domácí. Nejen Hromadu jistě zamrazilo, když se do obrovské šance dostal David Šafránek, který při první vážnější šanci Hradeckých nastřelil břevno jeho svatyně. To však bylo na delší dobu vše, co hosté z východu Čech v první třetině předvedli a pokud už se dokázali probojovat alespoň do útočného pásma, pálili na Hromadu většinou z uctivé vzdálenosti a domácí gólman tak ve své kleci příliš práce neměl. Oživení na ledě však přinesla 18. minuta, ve které se podařilo domácímu Pořickému vyšachovat obranu Hradce. Nejblíže k puku se octl Kubo, který zpoza branky bleskově přihrál touš před bránu Josefu Ptáčníkovi, pro kterého nebylo sebemenším problémem zasunout kotouč za záda dezorientovaného brankáře hostí (2:0) a do kabin tak mnohem radostněji odcházeli právě borci domácího týmu.

Prostřední část sobotního duelu začala podobně jako celé utkání. Jan Vlček si šel za nedovolené bránění odpočinout na trestnou lavici a zbytek hradeckého týmu se tak po dobu následujících dvou minut snažil neinkasovat další branku. To se jim nakonec také podařilo a již zmiňovaný hráč si mohl chvíli po skončení této nevýhody spravit chuť, když se společně s Juráněm dostal do šance dva na jednoho - ke své smůle však nedokázal vhodně zpracovat puk. Utkání se mezitím přehouplo do své druhé poloviny a vzruch na domácí střídačce dával za vděk Lukáši Vrbovi, který v čase 31:59 lehce nahodil puk od modré směrem na Kotrlovu branku: touš se brankáři skryl v houštině těl a od tyčky se odrazil přesně do hradecké sítě. I když šťastně, dostali se tak domácí již do tříbrankového vedení. Po zbytek druhé části bylo patrné, že hráči Hradce Králové nechtěli pustit Vsetínské přes zabezpečenou obranu do vlastního pásma, samotný Hradec však byl nebezpečný pouze výjimečně a to především při přesilových hrách, kterých se jim při ukázněnosti domácích hráčů dostávalo pouze velmi málo.

Ten, kdo zamířil na zimní stadion Na Lapači i při pátečním utkání s Pardubicemi, neviděl v sobotním zápase s Hradeckými tolik pohledný hokej, nouze o pěkné a nebezpečné akce však také nebyla. Ve 46. minutě dostal například šikovnou přihrávku před branku domácí Vávra, ranou z bekhendu však Kotrlovu klec minul. Zdaleka to však nebylo vše, co Vávrův útok předvedl, v dalších chvílích totiž nepříjemně zatápěl hostům v obranném pásmu, ale vhodná pozice k zakončení se tentokrát nenašla. Zhruba se začátkem poslední desetiminutovky přišlo další vyloučení, tentokrát se však provinil jeden ze Vsetínských a Hradečtí se tak mohli pokusit o zvrat ve výsledku utkání. Rázně proti však byl domácí brankář Hromada, který zůstal i při těchto chvílích ostražitý a pomohl svému týmu toto oslabení ubránit a zároveň tak ukrojit další minuty pomalu se plížící k závěrečné siréně. Vyznamenal se zejména proti šanci Daniela Šebka, jenž se ihned po vhazování ocitl úplně osamocen před Hromadou. Ten však bravůrně zasáhl lapačkou. I přes to, že do konce třetí třetiny se už v pěti téměř nehrálo, ani jeden z týmů už skórovat nedokázal. Na jedné straně byli k vidění Vsetínští, kteří hráli v pohodě a hru pouze kontrolovali, na straně druhé snažící se Hradec, který se však v závěru utkání nedostal ani k jediné ráně, která by mohla alespoň naznačit gólovou šanci. Domů se tak hráči hostujícího týmu vrací po víkendových bojích na Moravě bez zisku bodů.