pá 10.10.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci derby nezvládli, Pardubice berou všechny body

V první třetině východočeského derby dorostenecké kategorie se slušně zaplněné tribuny branky nedočkaly. Ty začaly padat až ve třetině druhé, všechny do hradecké sítě. Hosté ve druhé části hry ukázali svou sílu a čtyřmi přesnými zásahy si řekli o plný bodový zisk. V závěrečné třetině se žádné překvapení nekonalo, Pardubičtí zvýšili na konečných 6:0 a zcela po zásluze páteční derby vyhráli. Domácí celek vyšel střelecky naprázdno.

Začátek utkání byl z obou stran lehce nervózní. Obě mužstva chtěla vycházet ze zabezpečené obrany a především neudělat chybu. A podle toho také hra vypadala. Větší šance byly vidět jen zřídka. V jedné z nich se objevil Lukáš Gabriel, ale pardubického brankáře Štrofa nepřekonal. Následně dostaly Pardubice výhodu přesilové hry, ale brankář Pavelka neměl s nahazovanými kotouči problémy. Všechny dobře viděl. Vzápětí si zahrál početní výhodu i Hradec. Štrof musel zasahovat pouze jedinkrát a to po individuální akci Patrika Kuchty. V patnácté minutě zaváněla gólem situace hostů. Na výlet se vydal pardubický bek Ladislav Havlík a švihovkou orazítkoval pravou Pavelkovu tyč. Po největší šanci Pardubic nsáledovala i nějvětší šance Hradce. Ondřej Vlček nikým nehlídán dorážel, ale hostující brankář stačil ještě ve vzduchu kotouč hokejkou vytěsnit.

Ve 24. minutě vystřelil z hranice levého kruhu Marek Hemský. Jeho střela proklouzla hradeckému brankáři mezi rukou a tělem. Kotouč se zastavil někde v okolí brankové čáry. Situace nebyla dobře čitelná, ale hlavní rozhodčí si byl jistý a jasným gestem celou situaci vyhodnotil jako gólovou. Přesně v polovině utkání dobře zamířil Tomáš Nosek a Pardubice vedli 2:0. Následně obě střídačky více taktizovaly než hrály. Po dvou mintách došla hlavnímu rozhodčímu trpělivost a Pardubicím udělil menší trest za zdržování hry. Výsledkem byla dvojnásobná početní výhoda pro domácí. Trvala přes minutu a půl, ale Hradečtí ji trestuhodně nepotrestali. Stejná situace nastala o několik okamžiků později, ale na druhé straně. Ve chvíli, kdy hradeckou trojici hráčů na ledě doplnil čtvrtý z trestné lavice, Petr Beneš slavil gólový úspěch. Tím však třetina nekončila. Pardubice byly opravdu při chuti. V čase 37:57 se v předbrankovém prostoru dostal ke kotouči David Březina, jehož střela doklouzala až za brankovou čáru.

Ve třetí třetině už nebylo co řešit. Pardubice už si takto rozehrané utkání nemohly dovolit pustit. Hemský sice ještě trefil tyč, ale David Březina si tentorkát dal na zakončení záležet a přesnou trefou pod horní tyč přidal pátý pardubický gól. Hradečtí dostali ještě jednou výhodu přesilové hry pět na tři. Ani v té se ale alespoň čestného úspěchu nedočkali. Naopak. Pardubice se ubránily a o několik minut později zvýšily zásluhou Petra Vlčka na konečných 6:0. Korigovat výsledëk mohl v posledních chvílích zápasu Daniel Filip. Vojtěch Štrof si ale čisté konto vzít nenechal a Filipův samostatný nájezd zneškodnil.

Miloš Říha Miloš Říha - trenér HC VCES Hradec Králové:
Dnes to byl nejhorší zápas, jaký jsme zatím odehráli. V první třetině tam sice byly nějaké šance a kdyby jsme nějakou proměnili, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. O dalším průběhu utkání rozhodl hlavně první gól. Byly tam dohady, že kotouč nepřešel brankovou čáru. To já posoudit nemůžu, jelikož jsem kotouč neviděl. Dalším rozhodujícím momentem byl třetí inkasovaný gól, kdy jsme přežili oslabení pět na tři a ve chvíli, kdy se vracel náš hráč z trestné lavice jsme inkasovali. Dnes nám nevyšlo vůbec nic. Nevytvořili jsme ten tlak na bránu, který jsme chtěli vytvořit. Z naší strany to byl hodně nedůrazný hokej. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.

Jiří Fibiger - trenér HC Moeller Pardubice:
Jiří Fibiger První třetina zápasu byla naprosto vyrovnaná. Utkání se pak dále odvíjelo podle toho, že nám tam spadly dva šťastné góly. Hradeckému brankáři to tam dvakrát propadlo a zastavilo se to těsně za brankovou čárou. Byly to sice sporné situace, ale hodně nás to nakoplo a od té doby jsme už do konce zápasu byli jasně lepším týmem.