so 19.1.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci doma nestačili na Litvínov

Vstup do utkání se Hradci vydařil na výbornou. Zásluhou Václava Pánka domácí vedli již ve druhé minutě. Do konce třetiny ale o své vedení přišli, Litvínov totiž dvěma góly zápas otočil. Další branky padaly až ve třetím dějství. Aleš Půlpán zakončil svůj samostatný nájezd bekhendovým blafákem a zasloužil se o vyrovnání. To bylo ale ze strany domácích vše. Litvínov poté přidal dvě branky a rozhodl utkání ve svůj prospěch.

Hradečtí dostali hned v úvodu utkání výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou také zužitkovali. Dvě nebezpečné rány hradeckých obránců brankář Endál překvapivě zlikvidoval. Vzápětí však hostující gólman paradoxně nedosáhl na nepovedenou střelu Václava Pánka. Stejné početní výhody se v polovině třetiny dočkal i Litvínov a naložil s ní úplně stejně. Na konci krásné kombinace stál Marek Zavřel. O tři minuty později prošel přes hradeckou obranu Antonín Fejtl. Toho ale Alexa vychytal. Zanedlouho poté už ale hradecký brankář nestačil na přesnou střelu litvínovského kapitána Jiřího Mackala. V závěru úvodní třetiny našel Jan Vlček dobře postaveného Aleše Půlpána, ale ten střelou z první gólu nedosáhl.

Ve druhé třetině se diváci branky nedočkali. Jednoznačně největší šanci měl Jan Vlček, když ujížděl úplně sám na hostujícího brankáře. Václav Endál ale jeho střelu zlikvidoval. Litvínovští perfektně ovládali přesilové hry, ve zbytku třetiny ale aktivnějším týmem nebyli. Hradečtí nedosáhli vyrovnání ani přes fakt, že na Endála vyslali 15 střel.

Vstup do závěrečné fáze zápasu se podařilo podchytit Hradci, když Ondřej Matějček poslal do sólového nájezdu Aleše Půlpána. Ten našlápl a bekhendovým blafákem se zasloužil o vyrovnání. V čase 47:57 vyjel zpoza brány Jiří Mackal, překvapivě vystřelil, a také že hradeckého brankáře Alexu překvapil. Ani on sám nečekal, že by jeho bekhendová střela mohla skončit za brankovou čárou. Vzápětí byli domácí pod velký tlakem, který většinou utnul až právě brankář Alexa. Na střelu Tomáše Heindla sice nedosáhl, ale tyčky měl dobře postavené. Čtyři minuty před koncem třetiny Litvínov potvrdil své vítězství. Definitivní tečku za utkáním udělal přesnou střelou Marek Račuk a o zisku třech bodů bylo rozhodnuto. Domácímu celku už nepomohlo ani závěrečné power-play.