so 17.11.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci dotáhli utkání s Vítkovicemi do zdárného konce

Skóre zápasu se měnilo až na začátku druhé třetiny, když Milan Valášek zužitkoval milimetrovou přihrávku Ondřeje Matějčka. Těsný náskok si domácí dokázali do konce třetiny udržet, ale hned na začátku posledního dějství inkasovali vyrovnávací branku. Avšak Aleš Půlpán ve 48. minutě bekhendem prostřelil vítkovického brankáře a Hradec byl znovu ve vedení. Závěr zápasu přinesl nervydrásající momenty. Nakonec vítkovické snažení zmrazil druhým gólem v zápase Valášek, jenž při power-play trefil prázdnou hostující klec.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně, a tak se první vážnější šance objevila na kluzišti až ve 14. minutě. To se vítkovický Petr Slovák řítil na Tomáše Kotrlu úplně sám, hradecký brankář ale vytáhl pohotový zákrok lapačkou. O chvíli později perfektně sehráli situaci dva na jednoho Kucsera s Kolouchem, první jmenovaný ale nedokázal zvednout kotouč nad Kotrlův beton. V poslední minutě první třetiny zakončoval rovněž situaci z přečíslení David Šafránek. Polovina stadionu se začala radovat, včetně hráčů na ledě. Jenže hlavní rozhodčí kotouč za brankovou čárou neviděl, a gól tak uznat nemohl. Do šaten tedy oba celky odcházely za nerozhodného stavu.

Vstup do druhé třetiny se vydařil domácím. V čase 23:20 si pohrál s kotoučem za vítkovickou bránou Ondřej Matějček a ideálně předložil Milanu Valáškovi. Ten měl dostatek času na to, aby puk umístil k levé tyči Mrázkovy branky. Vzápětí se do obrovské šance dostal hradecký Miroslav Christ, ale Mrázek ho vychytal. O minutu později měli domácí výhodu přesilové hry, ve které si Jan Vlček sjel až před Mrázka, ale skulinku z velkého úhlu nenašel. Další gólovou šanci si vypracoval David Šafránek, když naznačil střelu, objel soupeře a nadvakrát svou střelu dorážel. Vítkovičtí ve druhé třetině nic nevymysleli a za stav 1:0 mohli děkovat svému brankáři.

Hosté jakoby se v kabině polili živou vodou a hned po 97 vteřinách vyrovnali. V přesilové hře vyrazil Kotrla kotouč před sebe, kde se následně sjelo snad sedm hráčů. V mele těl se nejlépe zorientoval Petr Kolouch a bylo to 1:1. V tu chvíli byli Vítkovice aktivnější a pomýšleli na vítězství. Ve 48. minutě bylo ale vše jinak. Václav Pánek našel přes půl hřiště najetého Aleše Půlpána, jenž bekhendovou střelou poslal Hradec znovu do vedení. Za dvě mininuty měl hradecký útočník dokonce ještě lepší výchozí pozici, protože jel na Mrázka úplně sám. Tentokrát ho ale nepřekonal. Do konce utkání zbývalo 10 minut a Vítkovice se znovu pokoušeli vyrovnat. Domácí si ale tentokrát nedělali žádné starosti a při sebemenším náznaku vítkovického tlaku vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Vítkovičtí se odhodlali k odvolání brankáře dokonce dvě minuty před sirénou, ale výsledek se nedostavil. Naopak. V obranné třetině vzal kotouč na vidle Milan Valášek a gólem přes celé hřiště pojistil hradecké vítězství.