so 22.12.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci dotáhli vedení Kladna a získali bod za prohru v prodloužení

Druhý den po východočeském derby zamířili hradečtí dorostenci na led desátého Kladna. Stejně jako v Pardubicích nezačali dobře a ve 12. minutě už prohrávali 1:0. Zásluhou Ondřeje Matějčka se však dočkali vyrovnání ještě před přestávkou. Do druhé třetiny vstoupili výborně domácí, když po čtyřech minutách vedli už 3:1. David Bartoš následně snížil na rozdíl jediné branky. Hradecký kapitán Ondřej Matějček pak v čase 47:55 svou druhou brankou poslal zápas do prodloužení. V něm byli aktivnější Kladenští a tři vteřiny před koncem nastavení rozhodli o svém vítězství gólem v přesilové hře.

Domácí vstoupili do zápasu o poznání aktivněji, avšak žádnou větší šanci si vytvořit nedokázali. Brankář Alexa všechny střely z bezpečné vzdálenosti pochytal. První vážnější šanci si tak vypracovali hosté. To se do brejku dostal Milan Valášek, ale bekhendovým blafákem brankáře Lejska nepřekvapil. O pět minut později se natlačil před kladenskou bránu Aleš Půlpán, ale rovněž si na kladenském brankáři vylámal zuby. Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě zásluhou domácího Petra Plačka. Kladenští si vedení udrželi zhruba čtyři minuty. V tu chvíli totiž našel Jan Vlček dobře postaveného Ondřeje Matějčka, který přesnou střelou vyrovnal. V závěru třetiny měl slibnou šanci domácí útočník Martin Čurda. Jeho střela však orazítkovala pouze tyč Alexovy branky.

Do druhé třetiny famózně vstoupili domácí. Nejprve v čase 21:13 zachytil na modré čáře rozehrávku Matěj Steigauf. Následovala tvrdá střela od modré, která se ještě odrazila od jednoho z hráčů a skončila v hradecké síti. O tři minuty později vyjel zpoza brány Jan Doskočil a svým důrazem se zasloužil o třetí kladenský gól. Hradečtí hráči potřebovali nový impuls, a tak trenéři sáhli k výměně brankářů. Do brankoviště se místo Alexy postavil Kotrla. Čtvrtou branku domácích mohl přidat ve 33. minutě David Stach. Jeho švihovku však zastavila tyč. Hradečtí se snažili pálit ze všech pozic. Do nejnebezpečnější se štěstím dostal David Bartoš, když se k němu přímo před bránu odrazilo nahození Lukáše Karlíka. Hradecký útočník se nenechal překvapit a chladnokrevně snížil na 2:3.

Hned v úvodu třetí třetiny ujížděl sám na Kotrlu Ladislav Máša, ale čtvrtou branku nepřidal. Toho mohl kladenský útočník litovat v čase 47:55. To totiž Hradec vyrovnal. Stejná souhra Jana Vlčka a Ondřeje Matějčka jako v první dvacetiminutovce vyústila ve třetí hradecký gól. Tentokrát hradecký kapitán mířil do dolní poloviny Lejskovy klece. Zbytek třetiny už byl opatrnější. Hradečtí mohli vytěžit z minima maximum v poslední minutě. Šance měli zejména Bartoš a Matějček. Lejsek však své mužstvo podržel. Zápas tak po šedesáti minutách dospěl do prodloužení.

V něm se domácí nenechali zahanbit a chtěli rozhodnout už v nastaveném čase, nikoliv čekat na samostatné nájezdy. Dosvědčuje to i fakt, že brankář Kotrla musel čelit sedmi střelám soupeře. Až ta osmá se ujala. V přesilové hře napřáhl na modré kladenský kapitán Lukáš Vrba a rozhodl o vítězství Kladna výstavní trefou pod horní tyč. Světelná tabule v tu chvíli ukazovala čas 64:57.