so 8.12.2018 | Klára Petrásková

Dorostenci inkasovali čtyřikrát ve třetí třetině a Kladnu podlehli 3:5

Hradečtí dorostenci se potýkají s rozsáhlou marodkou, což se projevilo v závěru utkání s Kladnem. Lvi nehráli ani na celé tři lajny a Rytířům tak zbylo do poslední části více sil. Ty využili ke třem brankám, otočení skóre a Mountfield porazili 5:3. Hradeckým se vítězně vydařily alespoň bonusové nájezdy.

Oba gólmani si udrželi čistý štít

Hradečtí vstoupili do utkání s rozsáhlou marodkou, i tak se ale mohli jako první ujmout vedení. Gaspar totiž zůstal chvíli sám před brankářem, jenže než si stihl puk připravit, byl Suk na svém místě. Hosté následně ustáli dvě oslabení a rovněž se vydali dopředu. A to rovnou v situaci dva na nikoho, zakončující Danda však ztroskotal na Žalčíkovi, jenž se rychle přesunul k levé tyčce.

Čas postupoval a diváci sledovali stále stejné tempo hry – poněkud opatrnější, kterému ale sem tam nechyběly šance. Další takovou vytvořil Slafkovský, jeho zadovku ale Gaspar nedokázal ideálně zpracovat a puk proklouzl jen vedle tyčky. Další spolupráce po ose Slafkovský – Giesl – Novotný skončila tyčkou posledního jmenovaného, v závěru třetiny se musel mít na pozoru také Žalčík. To když vychytal bekhendovou kličku osamoceného kladenského hráče.

Hradec se díky Slafkovskému a triu Matějů dostal do vedení

Prostřední dvacetiminutovka už branky přinesla. Tu první už po necelých třech minutách, kdy Gaspar vyslal do samostatného úniku Juraje Slafkovského, jenž otevřel skóre střelou mezi betony – 1:0. Ten samý hráč si stejnou situaci střihl i o pár minut později, tentokrát však jeho ránu na vyrážečku přečetl Suk. A tak se vzápětí skórovalo na druhé straně. Adam Sojka rovněž upláchl do samostatného úniku a z mezikruží ranou mezi betony vyrovnal na 1:1.

Domácí poté dostali k dispozici přesilovou hru, v níž se útočně naladili, a chvíli po jejím skončení už byl rozdíl ve skóre znovu jednobrankový. Vedení po čtyřiceti minutách zajistilo Hradci trio Matějů – Matěj Beneš poslal puk na Matěje Pinkase, který od modré vystřelil, a třetí do party Matěj Havlíček ukázal pohotovost při dorážce, když bekhendem zasunul puk za beton – 2:1.

Kladno čtyřmi góly otočilo vývoj zápasu

Třetí třetina byla především v režii Rytířů. Už po 74 vteřinách se prosadil Jiří Ticháček, jenž podruhé srovnal stav zápasu – 2:2. A o tři minuty později už Kladno díky tomu samému hokejistovi dokonce vedlo, tentokrát se Ticháček prosadil z prostoru před brankovištěm – 2:3. Následovala kladenská přesilovka a dva pokusy Adama Sojky. Ten první sice v brance skončil, rozhodčí ho ale neuznal pro postavení v brankovišti. A tak se Sojka prosadil 23 vteřin později znovu, tentokrát už regulérně – 2:4.

Tento stav se rozhodl změnit Juraj Slafkovský, jenž byl v utkání hodně vidět. Jeho třetí samostatný únik skončil na Sukově betonu, následně se ale hradecký útočník proháčkoval mezi dvěma soupeři a zavěsil pod horní tyč – 3:4. Východočeši živili naději až do 57. minuty, v níž se z osy hřiště prosadil Matyáš Šapovaliv, který určil kladenské vítězství 5:3.

V nadstavbě se nájezdy povedly lépe Hradci

Už po 17 vteřinách mohl nadstavbu rozseknout Slafkovský, jeho pokus na delší tyč však Suk přečetl a vyrazil. A další obrovskou šanci měl vteřinu před vypršením časového limitu Matěj Havlíček, z těsné blízkosti ale nedokázal zvednout kotouč přes ležícího brankáře. A tak se rozhodovalo v nájezdech. Hned první proměnil střelou mezi betony Jan Gaspar, ve 3. sérii ho parádně provedeným bekhendovým blafákem následoval Matěj Beneš. A protože se Kladno prosadilo jen jednou, byl to právě Beneš, kdo se pod zisk bodu pro hrade podepsal.