so 24.1.2009 | Lukáš Souček

Dorostenci lídra tabulky nepřekvapili

V sobotu měli hradečtí dorostenci na programu těžké utkání ve Vítkovicích, aktuálně vedoucího celku dorostenecké extraligy. Přesto Východočeši nevstoupili do zápasu vůbec špatně a do poloviny zápasu stále drželi naději na body ve svých rukách. V osmé minutě totiž poslal Hradec do vedení kapitán Milan Valášek a o tři minuty později vedli hosté díky brance Jakuba Nováka už o dvě branky. Vítkovičtí ale stihli za nedlouho snížit na 1:2 a byli tak Hradci stále na dostřel. Chleba se lámal ve druhé třetině. Hradečtí nejprve přežili dvě těžká oslabení, ale vzápětí dvakrát inkasovali při vlastní přesilové hře. Do konce druhého dějství si Vítkovice ještě vedení pojistily jednou brankou a definitivní tečku za výsledkem udělaly v čase 59:59 střelou do prázdné brány.

Utkání začalo z obou stran ve velmi svižném tempu. Hradečtí dorostenci v současné situaci potřebují každý bod a proto si nebrali servítky ani z aktuálně prvního celku extraligové tabulky. Tato skutečnost se také po chvíli promítla na světelnou tabuli. V osmé minutě při dvojnásobné přesilové hře vypálil Marek Červený, jehož projektyl ještě tečoval Milan Valášek. Zhruba o tři minuty později Hradec využil další početní výhodu. Tentokrát byl na konci přesilovkové kombinace Jakub Novák. Domácím se ale vzápětí podařilo vstřelit důležitý kontaktní gól. Zasloužil se o něj Matěj Stránský.

V průběhu první poloviny druhé třetiny se Hradečtí dokázali ubránit hned ve dvou oslabeních. Jenže pak přišly zlomové okamžiky zápasu. Ve vlastním oslabení potrestal chybu hradecké obrany Dalibor Kameníček tvrdým příklepem, umístěným těsně pod horní tyč. Vítkovický útočník udeřil o minutu později znovu. Paradoxně to bylo stále při stejném oslabení, kdy se Dalibor Kameníček dostal do přečíslení a poslal Vítkovice poprvé v zápase do vedení přesnou trefou příklepem mezi Pavelkovy betony. Hosté tak přišli o velmi nadějný výsledek během vlastní přesilové hry. Navíc v čase 37:37 přišel gól v podání Petra Marečka a domácí vedli už 4:2.

Takový výsledek se na venkovním hřišti se soupeřem, jakým jsou Vítkovice hodně těžko otáčí. Přesto se o to Hradečtí pokusili. V závěrečné třetině vyslali na domácího gólmana Petra Mrázka neuvěřitelných 21 střel. Ani jedna ovšem za jeho zády neskončila. A to ani v závěrečné power-play, kterou Východočeši hráli necelé tři minuty. V poslední vteřině zápasu udělal definitivní tečku za utkáním Matěj Stránský, když dojel vyhozený kotouč a zasunul ho do prázdné brány.