pá 19.9.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci loupili v Mladé Boleslavi, vyhráli 3:1

Hradečtí dorostenci dokázali v pátečním utkání zabojovat a z dosud neporažené Mladé Boleslavi vezou tři body za vydřené vítězství 3:1. K vítězství nakročili Východočeši hned v úvodu zápasu. Již ve druhé minutě otevřel skóre Daniel Filip a Tomáš Havelka o minutu později zvyšoval už na 2:0. Slibný náskok Hradec držel až do poloviny zápasu, kdy se podařilo domácím snížit. Mladoboleslavský celek se tlačil do zakončení, jenže vynikajícího Jaroslava Pavelku už překonat nedokázal. Hradecký brankář v utkání pokryl 41 střel. V poslední minutě utkání pečetil výhru Hradce gólem v přesilové hře Ondřej Vlček.

Hned po prvním vhazování se domácí celek dostal do velkého tlaku. Střela Václava Anděla se odrazila k jednomu ze spoluhráčů, který trefil břevno hradecké brány. Boleslav svou šanci neproměnila, a tak udeřilo na druhé straně. Roman Will vyrazil jak střelu Davida Reichmanna, tak dorážku Ondřeje Vlčka. Na druhou dorážku v podání Daniela Filipa už ale nestačil. O 35 vteřin později našel Milan Valášek ve střelecké pozici Tomáše Havelku, který přesnou střelou mezi betony domácího brankáře zvýšil na 2:0. Vydařený začátek trochu Mladou Boleslav zaskočil, ale na aktivitě domácího celku se dvougólové manko příliš nepodepsalo. Jaroslav Pavelka musel krýt jen v prvních dvaceti minutách osmnáct střel.

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu. Hradec hrál ze zabezpečené obrany a Boleslav se snažila co nejdříve vstřelit kontaktní gól. Ten přišel v polovině utkání. Při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče přesně zamířil Petr Süser a bylo to jen o jednu branku. Aktivita domácích se opět podepsala na statistikách hradeckého brankáře. Ten pokryl dalších patnáct střeleckých pokusů.

Obě mužstva si byla vědoma důležitosti začátku třetí třetiny. Domácí tým byl nakonec tím, který v prvních okamžicích udával tempo hry. Hradečtí ale úvodní tlak přežili a na hokejky boleslavských hráčů se začala vkrádat nervozita. Z přemíry snažení domácí často faulovali a zbytečně byli posíláni na trestnou lavici. Výsledkem bylo v čase 57:48 vyloučení dvou domácích hráčů. Kouč Mladé Boleslavi se v závěru rozhodl riskovat a ve dvojnásobném oslabení vysunul jednoho hráče na brejk do středního pásma. Po půl minutě kroužili ve středním pásmu hned dva hráči zelenobílých. Hradečtí už si ale vítězství vzít nenechali. Naopak jednu branku přidali a zvítězili 3:1. V situaci pět na tři, respektive tři na jednoho se prosadil Ondřej Vlček. Asistovali mu Milan Valášek a Daniel Filip.