pá 15.3.2024 | Dominik Jarka

Dorostenci míří do čtvrtfinále! V něm se utkají s Pardubicemi

Dorostenci zvítězili i ve druhém střetnutí předkola play off a po těsné výhře 3:2 míří do čtvrtfinále! Hradečtí se nezalekli 43 rozdaných trestných minut z první třetiny a navázali na koncentrovaný výkon z přechozího zápasu. V utkání hned dvakrát prohrávali, při speciálních formacích ale dokázali vyrovnat a v 54. minutě rozsekl duel druhým střeleckým zásahem hradecký hrdina Filip Frolík. Právě ve čtvrtfinále ale na Lvy čeká velmi pikantní záležitost, po vzoru mužského týmu se totiž utkají s pardubickým Dynamem.

První třetina se nesla především v duchu tvrdých zákroků a navazujících vyloučení. Rozhodčí v první třetině rozdali hned 43 trestných minut, přičemž 20 trestných minut bylo součástí osobního trestu pro hradeckého Tomáše Koklara za faul kolenem. Šílená první dvacetiminutovka tak viděla téměř dvakrát více trestů než úvodní střetnutí obou celků. „Pár sporných momentů v zápase bylo, rozhodčí ale pískal víceméně dobře,“ říká útočník Filip Frolík, jenž v utkání také usedl na trestnou lavici.

Skóre se tedy přirozeně měnilo při speciálních formacích. Ve 14. minutě se v přesilovce čtyř proti třem prosadili Berani zásluhou dobře postaveného Matěje Holby. Za nevyrovnaného počtu hráčů na ledě se trefili také Lvi, tentokrát v oslabení čtyř proti pěti. Připravený Patrik Hendrych uloupil puk v pásmu hostů a přihrávkou před odkrytou branku našel Filipa Frolíka, který obrovskou šancí nepohrdl – 1.1. „Patrik Hendrych výborně získal puk na modré čáře a shodil mi to na pravý kruh. Já jsem zamířil nad beton brankáře a skončilo to v síti,“ popisuje střelec úvodní hradecké branky.

Hradečtí naskočili do druhé třetiny velmi aktivně, ve 24. minutě ale zažili studenou sprchu v podobě inkasované branky. Vedení si i podruhé v zápase totiž vzali Zlínští, kteří překvapili domácí celek hned po vhazování. Luca Pečner vyhrál kotouč pro pozorného Dominika Kose, jenž naprosto zaskočil nepřipraveného Marka Zárubu a rozvlnil síť za hradeckým brankářem.

Domácí ale opět měli v rukávu odpověď a z jedné ze čtyř přesilovek druhé třetiny srovnali skóre utkání. Aktivní Ondřej Páleník vybídl na středu neobsazeného Davida Šichana, který také za pomoci jemné teče obránce zamířil do pravé šibenice zlínské branky. „Do zápasu jsme šli trošku nervózní. Stejně jako v prvním zápase jsme prohrávali, tentokrát hned dvakrát, v obou případech jsme ale vyrovnali,“ říká autor 27 kanadských bodů v probíhající sezoně.

Východočeši se ve třetí třetině hnali za rozhodující brankou a v čase 53:43 se jí také dočkali. Prsty v tom měl opět hradecký hrdina Filip Frolík, který poprvé v zápase překlopil vedení na stranu domácích. Jak viděl veledůležitou branku právě hradecký forvard? „Kotouč se po nahození Daniela Pavlíka odrazil do vzduchu. Já jsem si věřil, tak jsem to trefil hnedka ze vzduchu do přesunujícího se gólmana a naštěstí to zajelo do branky,“ usmívá se šikovný levák.

Hradečtí už dovedli utkání do vítězného konce a po výhře 3:2 se mohou se radovat z postupu do čtvrtfinále. „Zlín byl velmi kvalitní soupeř a vůbec to nepodcenil. Hrál po celou dobu velmi dobře a výsledkem byla super série, která nás jako tým hodně posunula. Jako tým jsme hodně makali a na ledě jsme to prostě chtěli víc,“ chválí hradecký útočník. Právě ve čtvrtfinálové sérii čeká ale na Hradec velmi pikantní záležitost, utkají se totiž s pardubickým Dynamem. „Těšíme se, že ve čtvrtfinále bude derby. Připravíme se na sto procent a předvedeme co nejlepší výkon,“ uzavírá dvougólový střelec.