pá 12.9.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci neudrželi slibné vedení a přišli o body

První domácí utkání se začalo vyvíjet pro hradecké hráče velmi dobře. Nejprve v sedmé minutě otevřel skóre zápasu Ondřej Vlček a v desáté minutě už Daniel Filip zvyšoval na 2:0. Kladno se však nenechalo zaskočit a ještě do přestávky stihlo snížit na rozdíl jedné branky. Hned v úvodu druhé třetiny hosté vyrovnali, v čase 35:50 šli do vedení a půl minuty před koncem třetiny dokonce zvýšili na 4:2. Hradečtí už s výsledkem v závěrečné části hry nedokázali nic udělat. Kladno vstřelilo ještě pátou branku a nakonec tak zvítězilo 5:2.

Úvodní desetiminutovka patřila domácímu celku. Kladenští zřejmě zaspali začátek a než se stačili rozkoukat, prohrávali o dvě branky. Nejprve v čase 6:47 našel Milan Valášek milimetrovou přihrávkou Ondřeje Vlčka, který otevřel skóre zápasu. O čtyři minuty později se ve skrumáži po vhazování nejlépe zorientoval Daniel Filip a střelou z otočky přesně pod horní tyč zvýšil na 2:0. Kladenští však domácím více nedovolili, tréneři stáhli hru na tři pětky a do přestávky to bylo už pouze o gól. Jaroslav Pavelka vyrazil střelu Hammerbauera, dorážku Papírníka, ale na druhou dorážku Martina Gottlieba už byl krátký.

Ve druhé třetině se Kladnu podařilo vyrovnat. Hned v úvodu vytěžil maximum z tlaku hostů David Stach. Od té doby tahali hráči Kladna za delší konec provazu a byli na ledě znát. Ve 28. minutě mohl Vojtěch Volentič vstřelit třetí gól, ale zabránil mu v tom Jaroslav Pavelka. Na další gólovou šanci Kladna byl ale i hradecký brankář krátký. V přesilové hře poslal přesnou střelou hosty do vedení Milan Doudera. Pasivita a nedůslednost hradeckých hráčů nakonec zapříčinila i čtvrtý kladenský gól, který přišel v čase 39:28. Matěj Steigauf vypálil od modré čáry. Kotouč letící vzduchem zasáhl hokejku Davida Stacha, změnil směr a skončil v hradecké síti.

Hradečtí naskočili do třetí třetiny s odhodláním napravit předešlé chyby. Blízko ke skórování byl hned po dvou minutách Jakub Novák, ale jeho střela skončila na tyči. Ve 47. minutě využil otevřené hradecké obrany k úniku David Stach, ale Pavelka ho opět skvěle vychytal. O minutu později se ale Kladno radovalo. Po přihrávce Davida Papírníka se opřel do kotouče bekhendem Martin Gottlieb a bylo to 5:2. Domácí celek už v sobě sílu na zvrat nenašel. Naopak nechal znovu několikrát vyniknout svého brankáře. Kladenští tak na hradeckém ledě zaslouženě zvítězili a připisují si do tabulky tři body.