so 13.12.2008 | Michal Luňák

Dorostenci nezvládli důležité utkání

Hodně důležité utkání čekalo v sobotní podvečer na hradecké dorostence. Na domácí ledě hostili poslední tým tabulky HC MD Šumperk. Hosté přijeli se čtrnácti hráči do pole a stejně jim to stačilo na zisk tří bodů. Utkání bylo hodně vyrovnané a neustále se měnilo skóre. Hradec v polovině utkání i díky dvěma brankám Filipa Ropického otočil z 2:3 na 5:3, ale Draci nesložili zbraně a vrátili se do utkání. Jejich snaha vyvrcholila v 52. minutě. Po nesmyslném sekání Lukáše Nováka v přerušené hře dostal Šumperk výhodu přesilové hry a té využil ke vstřelení vítězné branky. Hradec se k vyrovnání i přes enormní snahu nedostal.

Šumperk vstoupil do zápasu nejlepším možným způsobem. Hned po sedmnácti vteřinách se radoval z první branky, kterou zařídil Jakub Tomiga. Domácí celek se z překvapivého začátku chvíli vzpamatovával. Nejlepší lék na návrat do utkání našel Jakub Novák, když mezi modrou a červenou čárou vystřelil. Arne Kloc na letící kotouč nestihl zareagovat a trenér okamžitě sáhl k výměně brankářů. Do brankoviště se postavil Daniel Zelenka. Zhruba o tři minuty později se Draci dostali znovu do vedení. Tomáš Fořt zamířil na hranici kruhu přesně a Šumperk vedl 2:1. Při hře čtyři na čtyři Aleš Půlpán uvolnil Václava Pánka. Ten ze souboje s Danielem Zelenkou vyšel vítězně, když zavěsil pod horní tyč. Jenže aktivním hostům stačilo deset vteřin a znovu byli ve vedení. Stanislav Tomiga překvapil Jaroslava Pavelku střelou zpoza brány. Po první třetině byl stav zápasu 2:3.

Ve druhém dějství se znovu roztrhl pytel s góly. Nejprve Hradečtí senzačně otočili a dostali se dokonce do dvoubrankového vedení. Předcházela tomu situace v čase 25:48, kdy vyrovnal Filip Ropický. Ten samý hráč prostřelil Zelenku podruhé o několik okamžiků později. Dalších dvacet vteřin stačilo Zdeňku Čápovi na pátý hradecký gól a vypadalo to, že Šumperk padnul na kolena. Pak ale přišla dvojnásobná přesilovka, kterou zužitkoval Daniel Vachutka a zhruba o dvě minuty později vyrovnal na 5:5 Pavel Prokopec. Přesto do kabin šli s lepším pocitem hosté. V čase 38:47 tečoval střelu Jindřicha Kopsy Milan Valášek a Hradec vedl po čtyřiceti minutách 6:5.

Ve třetím dějství pokračoval tuhý boj o body. Hned po 37 vteřinách se totiž v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Jakub Tomiga a bylo znovu srovnáno. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 51:03. Velkého zmatku v hradeckém brankovišti využil v přesilové hře Tomáš Fořt a Šumperk se tak po dlouhé době vrátil do vedení. Jenže v tu nejlepší možnou chvíli. Do konce utkání totiž zbývalo devět minut, ve kterých už se hradeckým hráčům odpověď najít nepodařilo. Šumperští tak odjeli z Hradce Králové maximálně spokojeni. Východočeši na své tříbodové vítězství po dlouhé době stále čekají.