so 22.11.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci perlili v přesilovkách, na vítězství to ale nestačilo

Hradečtí dorostenci se v sobotu chtěli pokusit o zlomení nepříznivé série prohraných zápasů. První třetina s Karlovými Vary přinesla spoustu hokejových okamžiků. Hradečtí dvakrát dotáhli vedení soupeře. Nejprve tak činil Zdeněk Čáp a hned vzápětí Václav Pánek. V dalším průbehu utkání se ale hostům podařilo odskočit až na rozdíl čtyř branek. Stalo se tak zejména díky Martinu Frkovi. Tento talentovaný mladík totiž Hradci nastřílel hned čtyři branky. Závěrečná desetiminutovka patřila Východočechům. Díky brankám Milana Valáška, Jakuba Nováka a Aleše Půlpána domácí snížili na 5:6 a na vyrovnání jim zbývaly necelé čtyři minuty. Jenže v těch už se skóre nezměnilo a Karlovy Vary si tak z hradeckého ledu odvezly plný počet bodů.

První třetina zápasu přinesla spoustu krásných hokejových okamžiků a o góly také nouze nebyla. V sedmé minutě zápasu otevřel skóre učebnicovým blafákem do bekhendu Martin Frk. Hosté se však dlouho neradovali. O několik okamžiků později totiž při přesilové hře překvapil brankáře Honzíka střelou od modré čáry Zdeněk Čáp. Nenápadnou střelu zřejmě hostující gólman viděl až na poslední chvíli a propadla mu do sítě mezi betony. Gólové představení pokračovalo dále. Martin Frk z otočky a rychlým švihem otřel svůj puk o pravou tyčku hradecké brány a vrátil Karlovým Varům vedení. Čas 11:31 - domácí mají přesilovou hru pět na tři. Čas 11:41 - na tvrdou bombu Václava Pánka od modré čáry nestihl Honzík zareagovat. O několik okmažiků později mohl trestat Oto Táborský, ale tentokrát si hradecký brankář výpad hostujícího útočníka pohlídal. Co se nepovedlo Táborskému, napravil znovu Martin Frk. Poprvé zakončoval pod břevno, podruhé k tyči a jako třetí způsob zakončení si vybral střelu mezi betony.

Důležitý gól zápasu přišel v čase 21:56. V přesilové hře zvýšil na 4:2 pro hosty přesnou střelou Jan Winkler a klid na hokejkách byl na straně hostů. Že si Martin Frk utkání umí opravdu vychutnat předvedl ve 28. minutě. Branka v oslabení mu totiž ještě v utkání chyběla. Našel si proto přihrávku Filipa Winklera do prostoru a samostatný únik zakončil přesnou střelou. Ve druhé polovině třetiny byla hra ovlivněna spoustou vyloučení. Skóre se už ale do přestávky neměnilo.

Svižný nástup Hradce do poslední třetiny ovoce nepřinesl a s přibývajícím časem začala aktivita domácích opadat. V 50. minutě už se zdálo, že je rozhodnuto. Jakub Svoboda totiž nenápadnou střelou překonal brankáře Pavelku, který přenechal své místo Adamu Ďurišovi. V tu chvíli hosté vedli už 6:2. Pak ale přišel zákrok Tomáše Sýkory, který neudržel nervy na uzdě a za zbytečný faul po odpískání byl předčasně poslán do sprch. Následoval další nedovolený zákrok a Hradečtí před sebou měli další dvojnásobnou přesilovku. V té se střela Václav Pánka odrazila na hokejku Milana Valáška, pro kterého už nebyl problém zasunout za Honzíkova záda. V 55. minutě se prosadil přesnou střelou z levého kruhu Jakub Novák. Hradecký útočník se lépe trefit nemohl, zakončil přesně do levého horního rohu hostující brány. O velké drama se v čase 56:17 postaral Aleš Půlpán. Právě jeho proměněný samostatný únik totiž znamenal gól na 5:6. Hradci zbývaly necelé čtyři minuty na vyrovnání. Kýžené branky se ale Východočeši nedočkali v následné přesilové hře a ani v závěrečné power-play.