čt 1.2.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci podlehli Pardubicím 3:5, cíl letošní sezóny ale splnili

39. extraligové kolo mělo na programu také východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Zatímco z předchozího setkání vyšli vítězně Hradečtí, když si z Pardubic odvezli tři body za výhru 3:2, tentokrát bylo vše opačně. Pardubičtí se dostali do vedení již v 10. minutě a Hradci dovolili mximálně vyrovnat. O první branku domácích se zasloužil Michael Boček. Pardubičtí následně přidali tři branky, díky kterým se dostali do vedení 4:1. Před druhou přestávkou ještě stačil snížit na rozdíl dvou branek Aleš Půlpán, ale hosté si již vítězství ve třetí třetině pohlídali. Nic na tom nezměnila ani druhá branka Michaela Bočka. Důležitá je však hlavně vysoká prohra PZ Kladna s Plzní 10:0, díky níž je definitivně rozhodnuto o tom, že právě kladenský tým sestupuje. Hradečtí dorostenci tak splnili cíl letošní sezóny a udrželi extraligu!

Hned ve druhé minutě utkání přebruslil hradeckou obranu Jan Ježek a mířil úplně sám směrem k Lochmanovi. Svou příležitost otevřít skóre utkání ale promarnil a trefil hradeckého gólmana pouze do hrudi. O osm minut později se už ale hradecká síť rozvlnila. Střelu Ondřeje Fouska těsně před hradeckým brankářem tečoval Denis Kindl. Netrvalo to dlouho a začínalo se znovu od nuly. Za necelou minutu hledal Michael Boček křížnou přihrávkou Marka Jankovského. K němu se kotouč nakonec nedostal, jelikož jeden z pardubických beků si ho nešťastně srazil do vlastní klece. I přesto šly Pardubice do kabin za příznivějšího stavu. Filip Stoklasa uvolnil Lukáše Pilaře, jenž přesnou střelou poslal Pardubice do vedení.

Po přestávce krásně vypálil z mezikruží Ondřej Březina, jenže Štrof jeho dělovku vytěsnil na mantinel. V polovině utkání hosté navýšili svůj náskok. Svůj druhý gól v utkání přidal Denis Kindl. Pardubičtí byli při chuti a nachytali nepřipravený domácí tým za pár vteřin znovu. Tentokrát zakončoval Filip Stoklasa. V čase 38:36 vystihl přihrávku hostů ve vlastní třetině Aleš Půlpán a svůj samostatný nájezd proměnil v první extraligový gól.

Hned po přestávce ale Pardubičtí znovu dokázali, že utkání mají pod kontrolou. Po druhé v zápase se prosadil pardubický kapitán Filip Stoklasa. V 50. minutě mohl snížit Michael Boček. Jeho střela z otočky se ale otřela pouze o břevno Štrofovy branky. Energetici si v závěru příliš šancí nevytvořili a jejich naděje na úspěch se stále zmenšovala. V čase 58:40 sice Michael Boček snížil na 3:5, ale to už bylo na obrat pozdě. Pardubice si tak odvezly z hradeckého ledu tři body za vítězství 5:3.