čt 13.3.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci porazili Havířov v prodloužení a zachránili extraligu!

Výsledek celosezóního snažení se konečně dostavil! Hradečtí dorostenci porazili na domácím kluzišti Havířov 3:2 v prodloužení a zachránili tak extraligu. Již nyní mají na Sarezu náskok sedmi bodů. Na programu už jsou však pouze dva zápasy a hradecký dorost je tak zachráněn. Čtvrteční výsledek se nerodil lehce. Branky padaly až ve třetí třetině. Na trefy Davida Šafránka a Ondřeje Matějčka hosté ještě odpověděli. Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl o vítězství Hradce Daniel Filip.

Hradečtí vlétli do utkání aktivněji a první třetina se odehrávala v jejich režii. 15 hradeckých pokusů ale brankář Havířova Matoušek zneškodnil. Čistý štít udržel i Tomáš Alexa, a tak se branky diváci v prvních dvaceti minutách hry nedočkali. Nejblíže k otevření skóre zápasu měli domácí Ondřej Matějček a Ondřej Vlček. První jmenovaný trefil břevno havířovské svatyně, zatímco druhý hradecký útočník nevyzrál tváří v tvář proti Matouškovi.

Ve druhé třetině už se hostům podařilo srovnat krok a byl k vidění vyrovnaný hokej z obou stran. Největší hradeckou šanci měl již podruhé Ondřej Vlček, ale ani při této příležitosti hostujícího brankáře nepřekonal. Na druhé straně mohl poslat Havířov do vedení Viktor Kulik, ale proti byl Tomáš Alexa.

Vše důležité se tak odehrálo ve třetím dějství. V něm nejprve hned ze začátku udeřil Hradec, když šel zásluhou Davida Šafránka do vedení. Za necelou minutu ale bylo srovnáno. V čase 42:44 vyrovnal Tomáš Mráz. O pět minut později se skóre měnilo znovu. Milan Valášek vyslal do brejku Ondřeje Matějčka, který přesnou střelou mezi betony Matouška vrátil domácím vedení. Ovšem znovu ne na dlouho. Uběhlo něco málo přes dvě minuty a o vyrovnání Havířova se zasloužil Jakub Fábry. Dvě minuty před koncem třetí třetiny mohl rozhodnout zápas Aleš Půlpán, ale kotouč se musvezl hole a do odkryté brány nezapadl.

Utkání tak dospělo do prodloužení. Havířov už měl v tuto chvíli jistotu záchrany extraligy, Hradečtí potřebovali právě ten kýžený bonusový bod. A nakonec ho také získali. Daniel Filip obral hostujícího obránce o kotouč, vyjel před bránu a trefil mezeru mezi chrániči Matouška.