so 6.12.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci potrápili Vítkovice, prohráli nejtěsnějším možným rozdílem

Na hradecký ČEZ Stadion zavítal aktuálně druhý celek extraligové tabulky dorostu - Vítkovice. Hradečtí v pátek sahali po třech bodech v Havířově, nakonec přivezli bod alespoň jeden. Na páteční výkon tak chtěli Východočeši navázat. To se jim povedlo, ale na mužstvo Vítkovic to bohužel nestačilo. Hosté se dostali do vedení ve čtvrté minutě zápasu. I přes velké množství šancí na obou stranách žádná další branka nepadla, a tak hosté zvítězili fotbalovým výsledkem.

Hned ve čtvrté minutě utkání dokázali hosté využít zmatků v hradecké obraně. Matěj Stránský byl ve správný čas na správném místě a s menší dávkou štěstí se mu povedlo kotouč protlačit až za brankovou čáru. Vítkovičtí byli sice papírovým favoritem, ale v první třetině nepůsobili dojmem druhého mužstva extraligové tabulky. Spíše jen kontrolovali hru domácích, kteří se v první třetině k žádné větší šanci nedostali.

Ve druhé třetině Hradečtí využili pasivity hostů a začal hrát daleko agresivněji. Soupeř měl se změnou stylu hry očividně velké potíže. V nejtěžších chvílích se ale mohl spolehnout na brankáře Mrázka. Ten zneškodnil spoustu hradeckých šancí. Vynikl obzlávště proti Jakubu Novákovi, kterému čelil tváří v tvář. O několik okamžiků později se prosadil až před bránu Milan Valášek a bekhendem zamířil přesně pod horní tyč. Jenže Mrázek vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

V závěrečném dějství Vítkovičtí pochopili, že stále nemůžou jen snažení domácích přihlížet a zařadili vyšší rychlostní stupeň. Ve 48. minutě se dokonce dočkali druhé branky. Ta však nemohla být uznána pro kopnutí bruslí. Drama tak pokračovalo nadále. Neukončili ho ani Walker se Stránským při svých šancích. Pomalu ale jistě se schylovalo k power-play domácích. To pochopitelně přišlo, ale k vyrovnání nevedlo. Vítkovice zvítězili v Hradci Králové překvapivým a neobvyklým výsledkem 1:0.