čt 1.11.2018 | Adam Pavlíček, Lukáš Foff

Dorostenci přemohli 3:1 České Budějovice a okupují třetí příčku

Dorostenci válí. Z posledních šesti zápasů prohráli pouze jedinkrát, tentokrát si vyšlápli na České Budějovice. Nejprve poslal Mountfield do vedení Matěj Giesl, které později navýšil Matěj Novotný. Ve třetí části se Jihočeši dostali do kontaktu, ale rázně jejich naděje uťal Šimon Marha. V nadstavbě se taky zadařilo, po 52 vteřinách rozhodl Lukáš Pajer.

Hradec nastoupil na svého soupeře zhurta

Hostující hokejisté vstoupili do utkání velmi aktivně. To ostatně málem potvrdili i gólovým zásahem. Matyáš Budina ale svůj samostatný nájezd v gól nepřetavil. Neujalo se ani několik následných pokusů, které směřovaly na domácí svatyni.

Až v desáté minutě se Matěj Giesl zbavil domácího obránce, najel si před branku, kde byl zcela sám, a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení – 0:1. Na opačné straně mohlo být záhy srovnáno, nicméně Budíkův pokus, jenž mířil do horního růžku, Tichý vyrazil mimo nebezpečí.

Královéhradečtí hokejisté vzápětí hýřili velmi dobrým pohybem, který jim vynesl nejednu šanci. Ta největší přišla z hole Novotného, proti kterému si Lidák ale připsal přesný zákrok. Do další periody se tedy šlo za stavu 1:0 z pohledu hostů.

Lvi náskok ještě zvýšili

Na jejím začátku inkasoval Viktor Budík dvouminutový trest za zdržování hry. Přesilová hra Mountfieldu netrvala vůbec dlouho a byla proměněna. Kotouč se dostal k Matěji Novotnému, jenž svou střelou rozradostnil hostující střídačku podruhé – 0:2.

Motor mohl odpovědět v následné přesilové hře, nicméně v ní se k žádnému střeleckému pokusu, který by mířil mezi brankovou konstrukci, nedostal. A tak hrozili především královéhradečtí hokejisté. Za zmínku určitě stojí šance Matyáše Budiny, jenž však ve velké rychlosti z těsné blízkosti branky kotouč za Lidákova záda neusměrnil.

Českobudějovického strážce svatyně nepřekvapila ani nebezpečná střela z úhlu či zakončení po rychlé hradecké kombinaci. A protože obrany na obou stranách hrály do konce třetiny prim, poslední dvacetiminutovka mohla začít za stavu 0:2 z domácího pohledu.

Marha záhy po snížení uklidnil Mountfield

V úvodu třetí třetiny si Východočeši vytvořili velmi solidní tlak, leč ten zůstal bez gólového přetavení. Českobudějovičtí hokejisté se snažili reagovat na nepříznivý vývoj utkání, nicméně hradecká obrana byla velmi dobře bruslařsky vybavena a protihráče pouštěla do slibnějších šancí jen velmi zřídka.

Přesto si ale i svěřenci Radka Bělohlava vytvořili dobré příležitosti. A dokonce se mohli radovat z první vstřelené branky. Viktor Budík se krásným způsobem dostal přes hradecké obránce, poradil si i s Tichým, následně však zakončit do prázdné klece nedokázal. To až Marcel Kříž, který k celé situaci přijel a gólově ji zakončil – 1:2.

Hradec Králové ale na první obdrženou branku reagoval nejlépe, jak mohl. Po necelé půl minutě totiž svému týmu vrátil dvoubrankové vedení Šimon Marha. Hosté tedy upravili na 3:1 a po tomto výsledku se také mohli radovat z tříbodového zisku.

Nadstavbu rychle rozhodl Lukáš Pajer

O tom, jak dopadne nadstavba, bylo rozhodnuto poměrně brzy. Již po necelé minutě se před branku domácích dostal Lukáš Pajer, a ten svému týmu vystřelil i čtvrtý bod.

Jan Boukal 0 0 0 -1 0