ne 20.3.2022 | Daniel Krátký

Dorostenci přetlačili Třinec 5:3 a v pondělí mohou postoupit

Tenhle zápas měl všechno! Dorostenci pod taktovkou kouče Václava Pánka na domácím ledě porazili Třinec po divokém průběhu 5:3, a ujali se tak vedení v sérii 2:1. Hned v pondělí čeká dorostence druhý domácí souboj s Oceláři, po kterém mohou postoupit do semifinále dorostenecké extraligy.

Skóre otevřel kapitán

Jako nedělní předkrm si fanoušci královéhradeckého hokeje mohli nadělit atraktivní čtvrtfinále dorostenecké extraligy, ve kterém svěřenci Václava Pánka hostili Třinec. A domácí hokejisté, povzbuzovaní více než stovkou fanoušků, vstoupili do třetího čtvrtfinále výborně. Hned od začátku tlačili na pilu a rozhodně byli ve svém útočném pásmu nebezpečnější.

Odměnou byla domácím první branka utkání. Z rychlého protiútoku vyplynulo přečíslení dvou na jednoho, ve kterém Lukáš Král fantasticky našel Jana Vencla a kapitánovi královéhradecké družiny stačilo pouze nastavit hůl –⁠ 1:0. To nemuselo být vše, Mountfield vstřelená branka viditelně povzbudila a o pár minut nechybělo moc a bylo to o dvě branky. V přečíslení však Jón na přihrávku do prázdné branky těsně nedosáhl. I Třinečtí měli své možnosti, ale naráželi na brankáře Jana Kasala.

Prostřední dějství? Divočina!

Oceláři do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivním napadáním hradecké rozehrávky. A vysoký presink nadělal domácím poměrně velké problémy. Ale z ocelářského risku nebylo zisku, naopak. Z rychlých brejků totiž hrozili domácí. Z jednoho takového Hradec Králové své vedení zvýšil. Třinečtí propadli a Jakub Jón po pravé straně uháněl sám. A udělal to výborně, brankáře překonal blafákem – 2:0.

A to nebylo vše! Velkou posilou pro domácí byl Pavel Šimek, jemuž s juniorkou skončila sezóna. Reprezentační útočník nejprve po levém křídle prošel jako nůž máslem a pohodlně za beton zakončil do odkryté branky – 3:0. Hosté z Třince, kteří po třetí inkasované brance vystřídali brankáře, po chvíli dostali příležitost přesilové hry, avšak kotouč ztratili a Pavel Šimek opět ujel všem a i podruhé skvělou individuální akci zakončil gólem – 4:0.

Atraktivní a gólově bohatou prostřední dvacetiminutovku poté vyplnily i dvě branky Ocelářů. Nejprve v přesilové hře dostal nabito Patrik Volas, který neskutečnou bombou z pravého kruhu odčaroval kouzlo Jana Kasala – 4:1. Vstřelený gól, stejně jako impuls v podobě střídání brankáře, zapůsobil a o necelé dvě minuty později snížil David Blaha, jehož nahození skončilo po teči až v bráně – 4:2. A to ještě Blaha mohl snížit na rozdíl jedné branky, jenže v úniku na Kasala tentokráte nevyzrál.

Mountfield vedení udržel a bere mečbol

Start třetího dějství nenabídl asi nic neočekávaného. Oceláři se vzhledem k dvoubrankovému manku museli tlačit dopředu. Ale v úvodních minutách se Hradečtí dokázali celkem v pohodě bránit a z brejků navíc hrozit. Snížení se nakonec Slezané dočkali v 49. minutě, před brankou se totiž ideálně zorientoval Šimon Pohludka, který neměl problém dorazit puk za Kasala, který byl po předešlém zákroku mimo ideální postavení.

Oceláři měli v závěru velkou převahu, Hradečtí už jen prakticky vyhazovali kotouče. Dvě a půl minuty před koncem sáhl kouč Marek Malík k oddechovému času, po kterém Slezané sahali po srovnání. Ale Cedzo z levé strany, ani Volas zprava nedokázali překonat gólmana Kasala. A nakonec tak do prázdné branky uzavřel skóre kapitán Jan Vencl a spustil tak velkou hradeckou radost. Královéhradečtí se tak ujali v sérii vedení 2:1 na zápasy a v pondělí mohou postoupit do semifinále.