so 18.10.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci přetlačili i Písek, vyhráli 3:1

Hradečtí dorostenci i ve druhém víkendovém utkání bodovali naplno. Po trpělivém výkonu s Českými Budějovicemi se povedlo hradeckému celku uhrát tři body i s Pískem. V první třetině sice domácí celek nehýřil žádnou aktivitou. Ve druhém dějství ale vše dohnal. Jednogólové manko vyrovnal v přesilové hře Daniel Filip. Stejný útočník potrestal i nedisciplinovanou hru hostů v následující dvojnásobné přesilové hře a svůj čistý hattrick rovněž dovršil v početní výhodě pět na tři. Hradečtí tak zápas ve druhé třetině otočili a v té třetí svůj náskok poctivě ubránili.

Hradečtí začali utkání s Písekm velmi vlažně a výsledkem bylo vedení hostů již v šesté minutě. Filip Vlček dostal v hradeckém pásmu až příliš prostoru, čehož dokonale využil a poslal Písek do vedení. Zaskočený domácí celek mohl lovit kotouč ze své sítě podruhé, když se ve slibné šanci ocitl Jan Paukner. Nezodpovědný přístup domácích připravil další šanci pro Daniel Homolu. V obou případech musel zasahovat Jaroslav Pavelka. Hradečtí se až po uplynuté polovině první třetiny trochu vzpamatovali. Největší šanci Východočechů spálil Jan Pechánek, když na několik pokusů nedokázal trefit skákající kotouč před prázdnou bránou hostů. V závěru se až příliš lehce dostal před Pavelku Daniel Homola. Kotouč vystřelený z jeho hokejky se nebezpečně pohyboval v okolí brankové čáry. Hlavní rozhodčí však touš neviděl, a tak situaci nemohl posoudit jako gólovou.

Domácí zřejmě o přestávce změnili značku energetických nápojů, neboť do druhé třetiny vstoupili na led jako úplně jiný tým. Drtivý nástup Hradce byl umocněn na druhou fauly hráčů v modrožlutých dresech. Tato kombinace nemohla dopadnout jinak než vyrovnávací brankou. V čase 22:17 Daniel Filip trefil obránce hostů do přilby, od které se kotouč šťastně odrazil za Lehečkova záda. Zbytečné fauly Písku pokračovaly a to hrálo Hradci do karet. Čas 32:52, Jakub Novák nabil Danielu Filipovi a ten tvrdou střelou využil přesilovou hru pět na tři. O několik vteřin později vyhodil Marek Hrubý kotouč do hlediště, inaksoval dvě minuty a Hradec hrál znovu ve dvojnásobné početní výhodě. Ta měla stejný scenář. Marek Červený posadil kotouč na hokejku Daniela Filipa, který tak dovršil čistý hattrick, ale hlavně pojistil vedení Hradce třetí brankou. Nepoučitelní hosté v poslední dvouminutovce opět zbytečně faulovali a tentokrát si vysloužili i vyšší trest. Jmenovitě Marek Hrubý dostal osobní destiminutový trest za naražení zezadu. Již třetí dvojnásobnou početní výhodu ale Hradec nevyužil, přestože trvala přesně celé dvě minuty.

Hned na začátku třetí třetiny mohl poslat hosty do kolen Lukáš Novák, ale ani jednu ze dvou šancí nevyužil. O chvíli později se do dobré střelecké pozice dostal Lukáš Gabriel, ale ani v sobotu střeleckou smůlu z posledních zápasů neprolomil. V 54. minutě byli hosté blízko kontaktnímu gólu. Štěstí se ale tentokrát přiklonilo na hradeckou stranu. Ladislav Marek odmítl trefit prázdnou bránu. Hosté se připravili o možnost závěrečného tlaku dalším zbytečným faulem a poslední okamžiky zápasu tak dohrávali ve čtyřech. Hradečtí početní výhodu hráli na jistotu a soupeři už nic nedovolili.