so 15.11.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci přišli v Chomutově o vedení a vrací se s prázdnou

Důležitý víkend dorostenců se nevydařil. Hradečtí hokejisté se v první třetině rozešli se soupeřem smírně, když před přestávkou ještě stihl vyrovnat Daniel Filip. Ve druhém dějství se podařilo hostům s velkou dávkou štěstí dostat do vedení. Milan Valášek dvakrát překvapil chomutovského brankáře nečekanou střelou a chomutovsou oporu tak vyhnal z branky. Ve třetí třetině však tahali za delší konec provazu hráči Chomutova, vstřelili šest branek, přičemž tři nebyly uznány. Chomutov tak na domácím ledě zvítězil 5:3 a Hradec se domů vrací bez bodů.

Utkání v Chomutově se už od začátku neslo ve velmi klidném tempu. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, v první třetině se oba týmy spíše oťukávaly. Skóre utkání otevřel v jedenácté minutě utkání Radek Hrabák, když využil přesilovou hru. Hradečtí se dočkali o několik minut později, když se Daniel Filip prezentoval přesnou střelou z prostoru před bránou. Za stavu 1:1 také první třetina skončila.

Ve druhém dějství se hned v úvodu opět trefil Radek Hrabák, když vystihl hradeckou rozehrávku a svůj brejk zakončil střelou pod horní tyč. Hradečtí byli poté více aktivnější, dokonce výsledek ve druhé třetině obrátili. Nutno podotknout, že k obratu ale potřebovali hodně velkou dávku štěstí. Nejprve Milan Valášek dojel kotouč za bránou domácích a ve velké rychlosti jej poslal směrem na Matouška, který si kotouč do vlastní sítě srazil. Ani třetí hradecký gól si chomutovský brankář za rámeček nedá. Byl to opět Milan Valášek, který přesně z rohu kluziště překvapil chomutovskou oporu podruhé. Hradec tak šel do druhé přestávky spokojenější.

V závěrečné třetině se ukázalo, že hosté byli spokojeni až moc. Hned první vteřiny naznačily, jakým směrem se dalších dvacet minut bude ubírat. Již v čase 41:13 se o vyrovnání zasloužil David Klouček. A tlak Chomutova pokračoval. Následující gólová situace domácích nakonec neskončila zápisem v listině střelců. Brankový rozhodčí byl totiž přesvědčen, že kotouč zasáhl pouze břevno. Pravděpodobně se ale jednalo o regulérní gól. Vzápětí Karel Škrdle tvrdou bombou orazítkoval spojnici Pavelkovy brány. O pár okamžiků později kotouč přešel brankovou čáru Hradce přesně ve chvíli, kdy byla posunuta hostující klec. Tentokrát branku neuznal hlavní rozhodčí. Do třetice všeho neuznaného. Pavelkou vyražený kotouč ve vzduchu sklepl chomutovský útočník přímo do brány - branka neuznána pro vysokou hůl. Jenže ani tato tři varování hradeckým borcům nestačila. V čase 53:35 poslal Chomutov do vedení výstavní střelou Radek Hrabák, který tak dovršil svůj hattrick. Hradečtí sice zkoušeli ještě hru v power-play, ale nepovedlo se. Martin Wszolek rozhodl o výhře domácích trefou do prázdné brány. Hradečtí vyslali na brankáře Příhodu, který na začátku třetiny vystřídal Matouška, pouze tři střely. A to na vítězství pochopitelně stačit nemohlo.