so 31.10.2009 | Daniel Langer, Lukáš Souček

Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi těsně 4:3

V sobotu odpoledně zajížděli starší dorostenci na led Mladé Boleslavi a z první branky se radovali hned ve druhé minutě. Vedení ovšem Východočechům dlouho nevydrželo. Mladoboleslavští totiž dokázali během první třetiny skóre otočit a do kabin tak šli za stavu 2:1. V polovině zápasu vyrovnal po krásné kombinaci hostů Filip Ropický, jenže Boleslav si těsně před koncem druhého dějství vzala své vedení zpět. I podruhé se však Hradci podařilo vyrovnat. V čase 48:12 se nádhernou trefou prezentoval Lukáš Gabriel. Domácí ovšem stihli za necelou minutu odpovědět dalším gólem a těsné vedení 4:3 udrželi až do konce zápasu.

Již od prvních minut měla hra vysoké tempo. Oba celky do utkání vlétly, jak se patří a vzájemně si nic nedarovaly. První příležitost přesilové hry měli hosté už po několika vteřinách a dokázali ji využít. Will puk pouze vyrazil a Tomáš Havelka byl okolo brankoviště nejdůraznější. Mladá Boleslav odpověděla za necelé tři minuty, kdy rovněž při přesilové hře vyrovnal Luděk Škop.

Následně zažil perné chvilky opět Will, který musel krotit hned tři po sobě následující dorážky, vedl si však skvěle. Postřední část prvního dějství ovlivnily častá vylučování, ze kterých však ani jeden z týmů nedokázal uspět. První branku za plného počtu hráčů na ledě vstřelila Mladá Boleslav, do střelecké listiny se zapsal David Koudela.

Druhé dějství nabídlo výrazně vlažnější vstup než první. Oba týmy nechtěli znovu zkraje třetiny inkasovat. Na Hradci Králové byla vidět větší aktivita a touha vyrovnat, k výraznější šanci to však dlouho nevedlo. To se však změnilo v 31. minutě. Prosadil se Filip Ropický a opět v přesilové hře. Následně si v početní výhodě zahrála i Mladá Boleslav, dokázala však pouze dvakrát rozezvonit tyč hradecké branky. Domácí však odmítli odejít do šaten za vyrovnaného stavu. Do odkryté branky uklidil vyražený puk Tomáš Hyka.

Hradec Králové se ve třetí třetině musel začít tlačit před Willovu branku a poměrně se mu to dařilo. Východočeši přebrali iniciativu a Mladá Boleslav se musela začít bát o výsledek. Hosté tak po delším tlaku dokázali přeci jen ještě jednou vyrovnat. Jak jinak než v přesilovce, propálil tvrdou střelou vše, co mu stálo v cestě Lukáš Gabriel. Hradečtí se však nemohli z vyrovnání radovat dlouho. Ani ne minutu potřeboval Stanislav Škorík, aby se individuální akcí protáhl před hradeckou branku a zakončil přesně k tyčce.

Snažení hostů inkasovaný gól hodně srazil, přesto se však nevzdávali. Mladá Boleslav se omezila na bránění jednobrankového vedení. Domácí si situaci výrazně zkomplikovali, když se přesně dvě minuty před koncem utkání nechali oslabit. V tu chvíli si hosté vzali oddechový čas a pokusili se o hru bez brankáře. Následovalo však vyloučení i na straně hostí a hra se tak stěhovala do útočného pásma Boleslavi. Poslední šanci Východočeši promarnili, když střílenou přihrávku nedokázal jeden z hradeckých usměrnit do branky, a střela skončila těsně nad horní tyčkou Willovi branky. Když pokus domácích o branku přes celé hřiště skončil pouze na tyčce, bylo už jasné, že tři body zůstanou v Mladé Boleslavi.