čt 7.12.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci proti Litvínovu nebodovali

Dorostencům se nevydařila především první třetina, když už v 15. minutě prohrávali o čtyři branky. Po nich si extraligovou premiéru v hradecké bráně odbyl brankář Špičan, jenž se mezi tyče postavil v letošní extraligové sezóně poprvé. Celkem na něj Litvínovští vyslali 19 střel, z nichž dvě skončili v hradecké síti. Ve dvou zbývajících třetinách byli domácí aktivnější, ale ani branka Pavla Němečka a dva góly Jana Vlčka nestačili na žádný bodový zisk. Litvínov si tak z hradeckého ledu odvezl tři body za vítězství 6:3.

Litvínovští přijeli na hradecký led s vyladěnou formou a začátek utkání zvládli na výbornou. Hned ve druhé minutě využil chybu při rozehrávce hradecké obrany Daniel Kolář, když nejprve trefil tyčku odkryté branky a až poté do ní kotouč doklepl. O dvě minuty později vypálil od pravého mantinelu Jakub Vokál a mířil přesně. V deváté minutě se dokonce Litvínovští prosadili i ve vlastním oslabení, úspěch slavil Kryštof Kafan. Zbývalo pět minut do sirény, když David Palaščák objel bránu a prostřelil domácího Blažka, který následně přenechal své místo Danielu Špičanovi. Ten si tak v bráně odbyl extraligovou premiéru. Energetikům se povedlo ještě do přestávky snížit v přesilovce, kterou zakončoval Pavel Němeček. Obrovskou šanci měl čtyři vteřiny před koncem třetiny Petr Zmítko, jenž přebruslil pětici hráčů Litvínova a zakončoval pěknou švihovkou. Tu však Lukáš Bína ztlumil svým ramenem a své mužstvo zachránil od nepříjemného gólu do šatny.

Po přestávce se už domácím podařilo hru stabilizovat a hosté se dostávali do šancí jen minimálně. Lukáš Bína měl v bráně Litvínova dost práce. Musel čelit 15ti střelám, které mířili mezi jeho tyče. Dvě velké příležitosti měl Martin Hadrava. Celkem dvakrát totiž na něj zívala prázdná klec. Poprvé trefil hradecký centr tyč, podruhé volil přihrávku na svého spoluhráče. Ta však gólově neskončila. Energetici dokonce měli výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale ani v ní síť za Bínou nerozvlnili. Ve druhé dvacetiminutovce už diváci branku neviděli, jelikož ani aktivní dvojice Stehno a Březina nedokázala proměnit vypracované šance v přečíslení.

Pár minut po přestávce se ocitl před Špičanem osamocený Kryštof Kafan a střelou nad lapačku hradeckého gólmana uklidnil svůj tým. Hradečtí se stále nutili do tlaku. Když už ale překonali obrannou tvrz Litvínova, narazili na výborného Bínu. Ten se vyznamenal zejména proti kličce Martina Hadravy. V čase 53:37 se domácí konečně dočkali. Střela Petra Javůrka se odrazila na hokejku Jana Vlčka, který už s dorážkou neměl problém. Větší vzruch na obou střídačkách nastal v čase 56:39, když Patrik Fink vypálil od modré a jeho střelu tečoval opět Jan Vlček. Litvínovští rázem znervózněli a Hradečtí vycítili šanci. Tomáš Klíma ale využil otevřené hry domácích a svůj samostatný průnik chladnokrevně proměnil, čímž dal výsledku konečnou podobu.