so 11.10.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci sahali po bodu, Sparta nakonec zvítězila 5:4

V sobotu odpoledne zavítala na hradecký led pražská Sparta. Hraedčtí dorostenci tak měli před sebou tvrdý oříšek, neboť právě Sparťané jsou vedoucím týmem extraligové tabulky. Hradečtí nezačali vůbec špatně. Nejprve zásluhou Ondřeje Vlčka vedli 1:0, Tomáš Havelka pak domácím ještě jednou vrátil vedení gólem na 2:1. Pak ale Sparťané dokázali výsledek otočit. Východočeši se ještě pokusili o vyrovnání, ale góly Daniela Filipa a Ondřeje Vlčka stačily jen na zkorigování výsledku na konečných 4:5.

Skóre zápasu se měnilo hned v úvodních minutách. Domácí tým poslal do vedení pohotovou dorážkou v přesilové hře Ondřej Vlček. Hradečtí se ale z vedení dlouho neradovali. O padesát vteřin později totiž tvrdou střelou přes obránce překvapil Adama Ďuriše Arthur Kniazev. Další šance zavánějící gólem byly k vidění ve třinácté a čtrnácté minutě. Nejprve musel hradecký brankář zasahovat proti střele Ondřeje Hampla. Vzápětí připravil Milan Valášek pro Daniela Filipa gólovou příležitost. Hradecký útočník však na sparťanského brankáře nevyzrál.

Vstup do druhé třetiny se opět perfektně vydařil domácím. Rychlou souhru hradeckého útoku zakončil střelou po ledě Tomáš Havelka. Vedení Hradce ale opět nemělo dlouhého trvání. Přesnou střelou od modré čáry totiž na 2:2 srovnal Radek Vítek. V tu chvíli jakoby se Hradečtí položili a přestali hrát. Dali soupeři na ledě až moc prostoru a to je přesně to, co první tým extraligové tabulky potřebuje. Sparta tak šla rázem do vedení. Stanislav Eis vyjel před bránu a ukázkově zavěsil. Za necelé dvě minuty zvýšil už na 4:2 David Dvořáček

Místo hradeckého tlaku na začátku třetího dějství přišlo další zaváhání a Patrik Brzobohatý potrestal školáckou chybu obrany pátým gólem. Domácí se až poté snažili s výsledkem něco udělat. Velmi blízko gólu byl Jan Pechánek, ale Bílek jeho totální šanci zlikvidoval. V čase 54:48 se konečně Východočeši dočkali. Milan Valáíšek našel Daniela Filipa, který snížil na 3:5. O minutu později ujel sparťanské obraně Ondřej Vlček a učebnicovou střelou nad beton k tyči snížil na rozdíl jediného gólu. Ani závěrečná hra v power-play ale Hradci nepomohla a Sparta tak odvezla domů všechny body.