pá 21.12.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci sahali po třech bodech, nakonec vezou z Pardubic dva

Úvodní třetina hradeckým hráčům příliš nevyšla, přesto šli jako první do vedení zásluhou Davida Šafránka. Domácí však za chvíli vyrovnali a za stavu 1:1 se odcházelo do šaten. Ve druhém dějství opět byli gólově úspěšnější Hradečtí. Nejprve vrátil Hradci vedení Václav Pánek, aby ho pak mohl navýšit Aleš Půlpán. Pardubice ale znovu stihly ještě do sirény přidat branku a byly tak znovu na dostřel. Třetí třetina přinesla strhující podívanou, ze které vyšli vítězně Pardubičtí. Ti doslova utekli hrobníkovi z lopaty, když tři vteřiny před koncem zápasu vyrovnali na 3:3. V nastaveném prodloužení ale rozhodl o zisku dvou bodů pro Hradec David Bartoš.

Úvod zápasu byl v jasné režii Pardubic. Domácí tým v podstatě hradecké hráče nepustil tři minuty z pásma. Až v čase 3:20 ujel ve vlastním oslabení David Šafránek a vymetl pavouky Štrofovy klece. Hosté i přes vedoucí gól nedokázali chytit nástup Pardubic. Chvíli poté totiž nastřelil Patrik Lenoch tyč Alexovy branky. Za tři minuty už domácí slavili gól. Střelu Ladislava Havlíka od modré tečoval Denis Kindl a bylo vyrovnáno. Ve 14. minutě mohl vrátit Hradci vedení David Bartoš, ale nestalo se tak. Také ho zastavila branková konstrukce odkryté Štrofovy branky. Po dvaceti minutách tak oba celky odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé dvacetiminutoce se konečně podařilo hostům srovnat tempo se soupeřem a hrál se vyrovaný hokej s pěknými šancemi na obou stranách. Hned ve 21. minutě trefil pardubický střelec Kindl tyč, o chvíli později se na Štrofa řítil sám hradecký David Šafránek. Obě akce gólem neskončily. Ve 24. minutě bleskově využil přesilovou hru Václav Pánek dělovkou od modré čáry. Ještě než se Pardubičtí stačili ze druhé inkasované branky vzpamatovat, lovili puk ze sítě potřetí. To totiž v čase 26:21 přesně zamířil Aleš Půlpán a Hradec vedl 3:1. Ve 33. minutě mohl stvrdit hradecké vedení David Bartoš, ale samostatný nájezd neproměnil. Potvrdilo se tak staré známé pravidlo „nedáš, dostaneš“. Z protiútoku totiž Denis Kindl snížil na 2:3.

Třetí třetinu si oba týmy spravedlivě rozdělily. Každý tahal pilku deset minut. První desetiminutovka patřila hradeckým hráčům, kteří mohli definitivně rozhodnout utkání. Jmenovitě šlo o akci Milana Valáška s Alešem Půlpánem nebo o dobrou střeleckou pozici Ondřeje Vlčka. Štrof však stále držel Pardubice nad vodou. S blížícím se koncem zápasu také vyvrcholilo vystoupení hlavního rozhodčího Würtherleho. Jeho překvapivé chování a řešení situací nakonec vedlo k velkým nepokojům na ledě, střídačkách a dokonce i mezi diváky. Situaci neodlehčil ani fakt, že časoměřiči byli nuceni kvůli poruše časomíry použít stopky. Po sérii vyloučeních na pardubické straně následovalo podobné představení na té hradecké. Zatímco Hradečtí svou příležitost nevyužili, Pardubice s velkou dávkou štěstí vyrovnaly. Po chybě v hradecké obraně se kotouče ujal Denis Kindl a tři vteřiny před závěrečnou sirénou našel mezeru mezi Alexovými betony, čímž poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase už emoce pracovaly na sto procent. K vidění tak nebylo klasické prodloužení s vyčkáváním na chybu soupeře, ale přesně naopak. Oba týmy chtěly co nejrychleji rozhodnout, což udělalo závěr zápasu ještě atraktivnějším. Pravidlo „nedáš, dostaneš“ se v pátečním zápase potvrdilo podruhé. Nejprve musel kotouč zazvonit na tyč hradecké branky, aby pardubický obránce chyboval. Vybídl tak ke skórování Davida Bartoše, který přesnou střelou rozjásal všechny hradecké příznivce. Východočeské derby přineslo perfektní podívanou, spokojenější byli pochopitelně hráči Hradce Králové, kteří si odvezli z ledu Pardubic cenné dva body.