pá 3.10.2008 | Vojtěch Honzík

Dorostenci se nevzdali, ale na body to nestačilo

Ve svém putování mimo své kluziště se dnes představili hokejisté Hradce Králové na lodě loňského mistra z Plzně. Hostům se sice podařilo vsítit úvodní branku, pak ale ještě v úvodní dvacetiminutovce čtyřikrát inkasovali, což zřejmě rozhodlo o celém zápase. Hradec pak ještě ve třetí třetině vsítil tři rychlé branky a snížil na 5:6, ale na více již nezbyl Východočechům čas. V sobotním utkání zajíždějí hradečtí do Karlových Varů, kde utkání začíná v pravé poledne. Nejproduktivnějším hradeckým hráčem byl Milan Valášek s jedním gólem a dvěma asistencemi.

Domácí se prezentovali kombinačním nátlakovým, hosté spoléhali na rychle brejky. A právě jeden z nich, v šesté minutě, využil po přihrávce Havelky osamocený kapitán Milan Valášek, který si počkal, až se Makarovič položí na led a poté ho přehodil - 0:1! V polovině úvodní dvacetiminutovky mohlo být pro Lasselsberger ještě hůře, když sám před brankou tečoval a dorážel Barbora, plzeňský gólman se ale tentokráte vyznamenal. O chvilku později se domácím naskytla první přesilová hra v zápase a hned se jí chopili s bravurou. Špaček od modré sice ještě pálil vedle, ale u druhé tyčky si na puk počkal Marek Hrbas, kterému se povedl překonat přemísťujícího se Pavelku - 1:1! Plzni branka pomohla a za necelou půlminutku již vedla, když se do nepřipravené obrany Hradce vřítil Jakub Culek a zakončil - 2:1! Stejný hráč za dvě minuty překonal Pavelku potřetí a dodal svému týmu jistotu - 3:1! Culek byl však dnes při chuti a přesně po dalších sto dvaceti vteřinách hry vybídl ke skórování Vizingera, který uzavřel účet prvního dějství - 4:1! Poté se se zápasem něco pokusil udělat Valášek, ale když se tlačil z pravé strany před branku, byl podražen. Hosté alespoň dostali výhodu první početní výhody. Ta se jim ale příliš nevyvedla a střela od modré pouze orazítkovala zadní mantinel.

Od druhé třetiny se v brance hostí objevila posila, i když pouze zapůjčená z konkurenčních Pardubic, Horáček a hned v první minutě ho přivítal pěknou střelou nad rameno z levého kruhu Noga. Poté svou aktivitu v útočném pásmu přehnal Culek, který dnes prostě musel být u všeho a byl vyloučen. Plzeň se sice ubránila, ale po chvilce se do obranné třetiny propracoval Domink Barbora a snížil - 4:2! Domácí se ale brzy oklepali a ze svého tlaku vytěžil i v polovině duelu pátý gól, který si dorážkou z blízkosti připsal na své konto domácí kapitán Hájek Radek – 5:2! Domácí poté stále svírali svého soupeře, až udělali chybu v obranném pásmu, před branku si vyjel Vlček a rozezvučel tyčku. V závěru prostřední třetiny ještě domácí dostali výhodu dvojnásobné početní výhody, ale hosté se dokázali ubránit.

Plzeň si do poslední části ještě přenesla část početní výhody, branku však nevytěžila. Následovala dlouhá pasáž, která se jistě líbila fanouškům, protože se hrálo nahoru-dolů s velkým množstvím šancí. Jednu z nich, “až“ v polovině třetiny proměnil Petr Vizinger, který ihned po buly propálil Horáčka - 6:2! Na západě Čech se tak čekalo, zda-li se povede vsítit hattrick Vizingerovi či Culkovi. Udeřilo ale na druhé straně, když se v přesilové hře p obléhání branky Makaroviče prosadil Stříteský, pro kterého to byl rovněž druhá zásah v utkání a třetí bod 6:3! o minutu později se po akci dvou Nováků prosadil Lukáš Novák a v Plzni to ještě vypadalo na drama 6:4! Když byl následně potřetí v zápase v 56. minutě vyloučen Culek, byl domácím hodně horko. Nejprve Valášek sám před brankou neuspěl, posunul však puk mezi kruhy na Tomáše Pištoru a ten snížil na rozdíl jediné branky 6:5! Jenže po půl minutě hry se Plzeň osmělila k útoku a rychlý výpad zakončil Tomáš Noga – 7:5 Když děla na západní frontě utichla, zbylo na bojišti dvanáct přesných zásahů, o dva více rozdala Plzeň a připsala si tak vítězství v této bitvě.